Në Eurovision nuk u këndua “LIVE”?! Ky është INCIDENTI që ngre DYSHIMET – AlpeGossip
Në Eurovision nuk u këndua “LIVE”?! Ky është INCIDENTI që ngre DYSHIMET

Në Eurovision nuk u këndua “LIVE”?! Ky është INCIDENTI që ngre DYSHIMET

Eurovision ka mbyllur siparin ditën e shtunë, ku triumfoi përfaqësuesja izraelite, Netta Barzilai me këngën “Toy”. Por nga dita në ditë, po qarkullojnë disa lajme që s’po na pëlqejnë aspak. Incidenti që i ndodhi këngëtares britanike SuRie ngriti dyshime se jo të gjithë përfaqësuesit e shteteve kënduan ‘live’. Teksa një reper shqiptar u ngjit në skenë dhe i rrëmbeu mikrofonin këngëtares u vu re se edhe pas këtij incidenti kënga e saj vazhdonte pa ndërprerje gjë që linte të kuptohej se nuk ishte ‘live’.

Disa prej komentuesve në rrjetet sociale u shprehën se edhe vetë kënga fituese, “Toy” e izraelites Netta ka qenë me “playback”. Ata u nisën nga fakti se në gjysmëfinale, ku këngëtarja besohet se këndoi ‘live’, bëri shumë gabime dhe nuk kishte volumin e zërit që pati në finalen e madhe.