“NE JEMI BOTA”/ Louis Vuitton prezanton koleksionin e ri për meshkuj dhe është një mrekulli (FOTO) – AlpeGossip
“NE JEMI BOTA”/ Louis Vuitton prezanton koleksionin e ri për meshkuj dhe është një mrekulli (FOTO)

“NE JEMI BOTA”/ Louis Vuitton prezanton koleksionin e ri për meshkuj dhe është një mrekulli (FOTO)

Ne jemi bota” ishte titulli që Abloh zgjodhi pë debutimin e tij në veshjet për meshkuj në  Louis Vuitton. “Të gjitha ngjyrat,  kombësitë,  identitetet dhe gjeneratat mirëpritën këtu” theksoi stilisti para shfaqjes.

Abloh  nuk ka shkuar në shkollën e modës por sot kosiderohet si një nga stilistët më të preferuar.

Ai ka prezantuar koleksionin e ri për meshkujt Pranverë-Verë 2019.

Ngjyrat që mbizotëruan ishin të bardhat, bezhë por nuk munguan as nuncat e forta siç është fluroshenti. Stilisti u kushtoi shumë rëndësi aksesorve dhe dizanjave si kopsa,rripa.