Nënë për herë të pestë/ Aktorja e famshme: Unë jam nervoze por… (FOTO) – AlpeGossip
Nënë për herë të pestë/ Aktorja e famshme: Unë jam nervoze por… (FOTO)

Nënë për herë të pestë/ Aktorja e famshme: Unë jam nervoze por… (FOTO)

Jacqueline Bracamontes është një ndër aktoret latine më të dashura për publikun nëmbarë botën, Madje shumë shqiptare ‘vdisnin’ për rolet e saj në telenovelat meksikane. Sidomos me rolin e Kandit (Cándida “Candy” Morales Alcalde) apo Maria Hose në Magji Dashurie (Sortilegio), ku luante krah yllit latin, William Levy.

Aktorja ka ndarë me të gjithë lajmin e gëzuar se familja e saj do të shtohet dhe se është në pritje të binjakëve, por gjininë e tyre ende nuk e di. Ajo është nënë e tre vajzave të vogla. Jacqueline është e martuar me piloti meksikan Martin Fuentes. Kjo nuk është hera e parë që aktorja pret binjakë. Në vitin 2013 ajo përjetoi me dhimbje të madhe humbjen e një prej binjakëve të saj pak ditë pas lindjes