Publikon këngën e re, MEDIAT E HUAJA jehonë Era Istrefit – AlpeGossip
Publikon këngën e re, MEDIAT E HUAJA jehonë Era Istrefit

Publikon këngën e re, MEDIAT E HUAJA jehonë Era Istrefit

Era Istrefi ka publikuar dje këngën e saj të re “Prisoner” e cila duket se është pëlqyer shumë.

Mediat e huaj kanë nisur menjëherë të publikojnë videon zyrtare të këngës, siç është faqja me famë botërore “Just Jared”.

Në faqen e saj ajo shkruan: “ Këngëtarja 24-vjeçare e hitit “Bonbon” u paraqit dhe në këngën zyrtare të Botërorit Rusi 2018 në krahë të Will Smith dhe Nicky Jam”.Ndërsa, dhe vet Era Istrefi ka folur për këngën e saj të fundit duke thënë se ajo e kishte ndjerë veten të lidhur me atë këngë që në momentin që kishte dëgjuar versionin ‘demo’.

“Jam rritur duke dëgjuar këngë reggae, kështu që kur e dëgjova versionin ‘demo” të “Prisoner” të shkruar nga Emily Ëarren dhe Scott Harris, e ndjeva që ishte shumë e përshtatshme për mua, u identifikova me melodinë dhe tekstin e mrekullueshëm”, është shprehur Era.