NGA DUA LIPA TE FJORALBA PONARI/ Pse gocat veshin rroba me dizenjo fluturash – AlpeGossip
NGA DUA LIPA TE FJORALBA PONARI/ Pse gocat veshin rroba me dizenjo fluturash

NGA DUA LIPA TE FJORALBA PONARI/ Pse gocat veshin rroba me dizenjo fluturash

E keni parë Dua Lipën që ka një dashuri shumë të madhe për fluturat? Edhe koleksioni i saj me Puma e sillte sërish me krahët transparentë të një fluture dhe dukej përrallore. Madje, koleksioni u pagëzua me emrin “Flutur”.

Nga Dua Lipa te Fjoralba Ponari: Pse gocat veshin rroba me dizenjo fluturash

DUA LIPA X PUMA

Gjithashtu, Dua njihet edhe për veshjet e saj ku dominojnë pikërisht dizenjo apo elemente fluturash, të cilat janë prezente në bluza, top crop apo fustane.

Nga Dua Lipa te Fjoralba Ponari: Pse gocat veshin rroba me dizenjo fluturash

@SNOBETTE/ PINTEREST

Të njëjtën “dukuri” vumë re edhe në proflin e Instagram-it të Fjoralba Ponarit, e cila postoi këto foton (ku duket një yll):

Tashmë, fluturat janë kthyer në tendencën e sezonit, por më shumë se një trend, ato kanë simbolika të veçanta.
Fluturat, janë jo vetëm krijesa të bukura, por ato simbolizojnë edhe metamorfozën, rritjen, zhvillimin dhe ndryshimin pozitiv (nisur edhe nga cikli i tyre natyror).

Në shumë kultura, flutura është shpresë dhe forcë. Në disa të tjera, romancë, gëzim, bekim dhe spiritualitet.

Kështu, edhe gocat e kanë aprovuar këtë trend, me gjithë simbolikat e tij dhe duken kaq të bukura.

Artikuj të sugjeruar:

 

Sponsored Stories

3 Reasons Summer Is The Best Season To Study A Language

3 Reasons Summer Is The Best Season To Study A LanguageBabbel

6 gabime që e bëjnë shtëpinë të duket më e vogël nga ç'është

6 gabime që e bëjnë shtëpinë të duket më e vogël nga ç’ështëanabelmagazine.com

Thithkat e Angelina Jolie sapo çmendën internetin

Thithkat e Angelina Jolie sapo çmendën internetinanabelmagazine.com