PËR FESTAT E FUNDVITIT/ Ja si mund të bëni një makeup shkëlqyes të artë – AlpeGossip
PËR FESTAT E FUNDVITIT/ Ja si mund të bëni një makeup shkëlqyes të artë

PËR FESTAT E FUNDVITIT/ Ja si mund të bëni një makeup shkëlqyes të artë

Makeup-i i artë është plot dritë dhe shkëlqim që jep menjëherë efektin e një ylli. Gjëja më e rëndësishme është të zgjidhni hijen e duhur në varësi të llojit të ngjyrës së lëkurës dhe flokëve.

Nëse keni lëkurë të errët/ Lëkura ngjyrë ulliri apo e errët shkon përsosmërish me tonet e verdha të arit, të bronzit apo ari i lehtë.
Ari është një nga tendencat e makeup-it që nuk del kurrë nga moda dhe shkëlqimet e tyre metalike gjithmonë do ju sigurojnë një pamje glamur dhe luksoze që nga një sy i ngarkuar deri tek përdorimi i një peneli të thjeshtë shkëlqyes të artë.
Është mirë të kuptohet, se si të zgjidhni hijen e duhur të syve, kur është e përshtatshme për të kombinuar me një buzëkuqi të kuq, lejla apo nude.