NGA FLOKËT TE THONJTË/ Ju rikujtojmë trendet më të çuditshme të 2018 – AlpeGossip
NGA FLOKËT TE THONJTË/ Ju rikujtojmë trendet më të çuditshme të 2018

NGA FLOKËT TE THONJTË/ Ju rikujtojmë trendet më të çuditshme të 2018

2018 ishte një vit i çuditshëm dhe të gjithë biem dakord me këtë. Kjo u pa sidomos në trendet e modës, tek të cilat nuk na shkonte kurrë mendja se do ktheheshin në të tilla. Rikthehemi pak në kohë?

Flokët si vazo lulesh

Lindi si trend nga një youtuber, dhe mjafton të rrotulloni flokët rreth një vazoje dhe të vendosni lule në të. Ju pengon kur kaloni nëpër dyer, por duket bukur.

Thonjtë si dhëmbë

Kjo ishte pikënisja e të gjithë trendeve të çuditshme të thonjve. Thonj me disa shtresa, thonj si merimangë etj etj, por çmimin e më të cuditshmes  e mbajnë ato si dhëmbë.

View this post on Instagram

1 ? 2? 3? 4? 5? 6? 7? 8? 9? Or 10?NAIL SUNNY LOS ANGELES – Coming soon… Nails 1)Новинский бульвар 1/2, м. Смоленская, 1 мин пешком 💅🏻 📲+7(919)777-72-79 2)Новый Арбат 23, м. Смоленская 3мин пешком 💅🏽 📲+7(916)743-17-77 3)Б. Якиманка  32, м. Октябрьская. 3мин пешком💅🏾 📲+7(903)516-63-43 4)Б. Дорогомиловская 10, м. Киевская, 2мин пешком💅🏿 📲 +7(915)47-4444-1 5)ул. Киевская 2, м. Киевская, 1мин пешком💅🏻 📲+7(916)519-55-00 6)Борисовские пруды 16/3, м. Борисово , 4 мин пешком 📲+7(909)925-33-99 🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺 Beauty Nail Sunny 💄 💇🏼‍♀ 1) Новый Арбат 25, м. Смоленская, 4 мин пешком 💇🏻‍♀ 📲+7(916)633-95-59 2)Б. Якиманка 32 , м. Октябрьская, 3 мин пешком 💄💇🏽‍♀ 📲+7(903)614-45-57

A post shared by Nail Sunny (@nail_sunny) on

Dhëmbët ylber

Sepse të pasurit dhëmbë të bardhë është thjesht e mërzitshme!

Vetullat aureolë

Edhe pse synonin të na bënin të dukeshim ëngjëllore, aureola në vetulla ishte thjesht e çuditshme dhe ndoshta pak djallëzore.

Gurë në flokë

Trendi fokusohej pikërisht te vija e ndarjes së flokëve që duhet të mbulohej me një varg gurësh. Ndriçim dhe “glamour” na ka shoqëruar përgjatë gjithë vitit edhe në aksesorë dhe veshje.

Vetulla me ngjyra

Pjesërisht apo plotësisht, vetullat me ngjyra të shndritshme nuk ishin më për halloween. I pamë qoftë në pasarela apo tek ato blogere të modës që guxuan pak më shumë dhe e kthyen në trend.

View this post on Instagram

LIE$ 🥀

A post shared by ⚡️Simi & Haze⚡️ (@simihaze) on

Flokët ylber

Ndonëse në dhjetor, ngjyra e preferuar e flokëve ishte dukshëm roza, gjatë vitit ka pasur shije të tjera. Gjithnjë duke qëndruar te ngjyrat jo të zakonshme, tek ato shumë të çelëta dhe herë herë edhe flokë ylber.

View this post on Instagram

🌈⚡️Rainbow Riot⚡️🌈 I love this rainbow root look! It was one of my faves from the past year! When you can’t just pick one color why not just be all the colors? What is your favorite color you have ever gone with your hair? #thebtcteam #pulpriot ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #behindthechair #modernsalon #americansalon #esteticausa #beautylaunchpad #allure #cosmo #cosmohair #teenvogue #picoftheday #hairoftheday #hellogiggles #festivalhair #coachella #coachellahair #rainbow #hairgoals #yellowhair #rainbowroots #rainbowhair #colorfulhair #hairgoals #hairideas #besthair

A post shared by St Louis – Color Specialist (@caitlinfordhair) on

Vetulla si bisht peshku

Epo me vetullat mund të bësh gjithçka, dhe nëse provoje këtë trend ishte e sigurtë që do tërhiqje vëmendje.

Me gjithë këto trende unike, presim se çfarë na ka rezervuar 2019-a.