NGA GJALPI TEK VAJI/ Ja si mund t’i zhdukni strijat e shtatzënisë me produkte natyrale – AlpeGossip
NGA GJALPI TEK VAJI/ Ja si mund t’i zhdukni strijat e shtatzënisë me produkte natyrale

NGA GJALPI TEK VAJI/ Ja si mund t’i zhdukni strijat e shtatzënisë me produkte natyrale

Shtatzënia është një periudhë shumë e bukur dhe përjetohet me emocion nga nëna, por kur vjen puna tek efektet anësore që shfaqen pasi vjen në jetë bebi, asnjëra nuk është e lumtur. Ndër to renditen edhe strijat, të cilat sidomos pas pritjes së ëmbël shtohen. Barku është zona që preket më shumë se të tjerat. Ka shumë mënyra që mund t’ju ndihmojnë, por më poshtë do t’ju sjellim disa nga produktet natyrale që ndihmojnë në eliminimin e strijave, sipas ‘Times of India’.

Gjalpi i kakaos

Aloe Vera

Vaji i Livandos

Vajrat aromatik

Kapsulat e vitaminës E

Lëngu i limonit

E bardha e vezës

Lëngu i patates

Të gjithë këto përbërës mund t’i aplikoni në zonat problematike duke i masazhuar për disa minuta. Ndërsa Vitamina E është pilulë që duhet marrë nga goja