“TË FIKSUAR” PAS KAFSHËVE SHTËPIAKE/ Njihuni me Vip-at e “dashuruar”: Nga Roza Lati tek Blerim Destani (FOTO) – AlpeGossip
“TË FIKSUAR” PAS KAFSHËVE SHTËPIAKE/ Njihuni me Vip-at e “dashuruar”: Nga Roza Lati tek Blerim Destani (FOTO)

“TË FIKSUAR” PAS KAFSHËVE SHTËPIAKE/ Njihuni me Vip-at e “dashuruar”: Nga Roza Lati tek Blerim Destani (FOTO)

Kafshët shtëpiake janë duke u kthyer në një trend në Shqipëri. Mjafton vetëm të përshkruash disa nga rrugët e Tiranës dhe nuk mund të mos hasësh qytetarë të cilën dalin për të shëtitur kafshët e tyre. Studime të shumta tregojnë se të kesh një kafshë shtëpiake në shumë mënyra ndikon në përmirësimin e shëndetit,  krijojnë  energji pozitive dhe njëherësh dhe lumturi.

Këtij tundimi nuk i kanë shpëtuar as personazhet e famshëm të showbizz-it. Të ndarë në adhurues qensh e macesh, për ta kafshët janë pjesë e familjes.

Këto janë vipat të cilat përmes rrjeteve sociale kanë treguar se kanë një dashuri të madhe për kafshët shtëpiake:

Roza Lati

Bleona Qerreti

Morena Taraku

Irma Libohova

Blerim Destani

Besa Kokëdhima

Elvana Gjata

Enca Haxhiaj

Armina Mevlani

Përgatiti: AlpeNews.al