NGA VEZA TEK KOSI/ Ju njohim me 10 ushqimet që djegin dhjamin – AlpeGossip
NGA VEZA TEK KOSI/ Ju njohim me 10 ushqimet që djegin dhjamin

NGA VEZA TEK KOSI/ Ju njohim me 10 ushqimet që djegin dhjamin

Shumica e njerëzve duan të humbin peshë dhe kur vjen puna për ta arritur qëllimin bëjnë gjithçka. Në internet, por jo vetëm, qarkullojnë dhjetëra mënyra për të djegur dhjamin e tepërt dhe për të arritur peshën ideale. Dietologët theksojnë se çelësi është ushqimi i shëndetshëm dhe aktiviteti fizik i rregullt, por jo të gjithë e kanë të lehtë ta zbatojnë. Nëse nuk dini çfarë i bën mirë trupit tuaj për të zbritur disa kile nga peshorja, ne ju tregojmë një listë ushqimesh që duhet t’i konsumoni rregullisht nëse doni të digjni kalori.

Salmoni

Kafja

Veza

Vaj kokosi

Çaji jeshil

Uthulla e mollës

Specat djegës

Kosi grek

Orizi kaf

Vaji i ullirit