NGA ZHDUKJA E ELVANËS TEK PJATAT E RENATOS/ Këta janë 5 personazhet që bën BUJË në 2018 (FOTO) – AlpeGossip
NGA ZHDUKJA E ELVANËS TEK PJATAT E RENATOS/ Këta janë 5 personazhet që bën BUJË në 2018 (FOTO)

NGA ZHDUKJA E ELVANËS TEK PJATAT E RENATOS/ Këta janë 5 personazhet që bën BUJË në 2018 (FOTO)

2018 ishte  një vit i mbushur plotë me ngjarje të jashtëzkonshme në botën e showbizit.Disa prej emrave të njohur të ekranit  morën gjithë vëmenjen mediatike dhe të publikut duke u kthyer në një ndër personazhet më të bujshëm për këtë.

Disa prej ngjarjeve ishin realisht të pa parishikueshme  dhe që na befasuan.

AlpeNews ka përzgjedhur  5 vip-at më të përfolurë dhe që pushtuan gjithë artikujt rozë për vitin 2018.

Renato Mekolli

Shefi i kuzhinës Renato Mekolli na ka suprizuar me emisionin e tij “Hell-s Kitchen” por  sjellja e tij duke thyer pjata dhe ofenduar kuzhinierët befasoi publikun. Të shumtë ishin ata që e kritikuan dhe e kosideruan veprimet e Renatos të pahijshme.

Elvana Gjata

Vrasja në bllok ku u përfshi edhe i fejuari i Elvanës, Ervin Mata e ktheu këngëtaren në personazhin më të përfolur. Pas ngjarjes Elvana u zhduk ku edhe sot nuk është shfaqur publikisht ,emri i saj u komentua në çdo televizon dhe media online.

Era Istrefi

Mesa duket  ky vit ishte plotë sukses për Era Istrefin. Pas projekteve të suksesshme që u kthyen në hite,ajo na  bëri  krenare  duke kënduar në botërorin në Rusi.

Flori Mumajesi

Pas lidhjes me Elvanën dhe prishjen e marrëdhënieve  ata zgjodhën të heshtnin duke ngritur dyshime tek fansat se kanë pasur diçka më shumë. Kjo nuk ishte e vetmja ngjarje që Flori ehd epse nuk ishte aktive ishte çd ditë kryefjala e titujve rozë, Gjithashtu në festivalin “Kënga Magjike” ai zgjodhi të tregonte çdo të vërtetë mbi ngjarjet lidhur me kantautorin. Flori Mumajesi rrëmbeu çmimin e parë të festivalit dhe u kthey edhe njëherë në personazhin më me popullartitet.

Sara Hoxha dhe Ledion Liço

Nuk mund ta mohojmë se sytë na panë shumë dasma këtë vitë por e Sarës dhe Ledionit ishte ajo që bëri më shumë bujë. Çifti zgjodhi  liqenin e Comos për ditëne  tyre të shnjte dhe çdo gjë ishte e mirë planifikuar. Nga fustani  deri tek dekori ishin detajet që u komentuan nëpër media.

AlpeNews.al