NJË AKTORE SI MONICA BELLUCI/ Ja kush janë 8 filmat më të zjarrtë të saj (FOTOT) – AlpeGossip
NJË AKTORE SI MONICA BELLUCI/ Ja kush janë 8 filmat më të zjarrtë të saj (FOTOT)

NJË AKTORE SI MONICA BELLUCI/ Ja kush janë 8 filmat më të zjarrtë të saj (FOTOT)

Në (30 shtator) Monica Bellucci feston ditëlindjen e saj të 56-të. Ndonëse vitet kalojnë, aktorja mbetet ikonë e femrës së bukur, elegante dhe sensuale në të njëjtën kohë. Bellucci përtej një fytyre dhe trupi të bukur i ka dhënë shumë botës së kinemasë me role të luajtura mjeshtërisht bukur, prandaj sot, në ditën e lindjes po listojmë 10 prej filmave më të famshëm të aktores.

8 filmat më të zjarrtë të Monica Bellucci-it

1.Malena

Drama e famshme italiane, prej së cilës s’do të harrojmë kurrë fantazitë e atij djaloshi dhe të ecurën plot sharm dhe ndrojtje të një gruaje siç ishte Malena!

8 filmat më të zjarrtë të Monica Bellucci-it

2.Shoot Em Up

Aty Bellucci luan rolin e një punonjëse seksi me emrin Donna. Momentet e seksit gjatë aksionit bashkë me Clive Owen bëjnë skenën më pasionante që mund të keni parë ndonjëherë.

8 filmat më të zjarrtë të Monica Bellucci-it

3. The Matrix Reloaded

Do të shihni Bellucci-n teksa luan rolin e Persephone, gruan e bukur të djallit Merovingian.

8 filmat më të zjarrtë të Monica Bellucci-it

4.The Private lives Of Pippa Lee

Në këtë film, Monica ngjan me një perëndeshë që nuk e ka besdi ta fotografojnë. E veshur në pjesën më të madhe të kohës me fustane të gjatë e të lirshëm, këtë film ja vlen ta shihni vetëm për të!

8 filmat më të zjarrtë të Monica Bellucci-it

5.The Manual Of Love

Ju këshillojmë ta çoni menjëherë në skenën ku Riccardo Scamarcio dhe Monica bëjnë dashuri!

8 filmat më të zjarrtë të Monica Bellucci-it

6.Under Suspicion

Ky thriller nga Stephen Hopkins do të mbehet mend gjatë nga të gjithë për skenën ku Monica më sensuale se asnjëherë tymoste cigaren përballë Morgan Freeman.

8 filmat më të zjarrtë të Monica Bellucci-it

7.How Much Do You Love Me?

Një komedi franceze, ku dy burra bien në dashuri me Monica-n dhe ajo me vetëdije të plotë lejon fantazitë e tyre të garojnë, derisa t’i shuajë shpresat.

8 filmat më të zjarrtë të Monica Bellucci-it

8.L’ Appartement

Këtu do të shihni Monica-n bashkë me ish-partnerin e saj Vincent Cassel si dy të dashuruar në Paris, jeta e të cilëve nderlikohet…