“NJË ÇMENDURI E VËRTETË”/ Shihni aksesorët më të mira nga “Java e Modës në Milano” (FOTO) – AlpeGossip
“NJË ÇMENDURI E VËRTETË”/ Shihni aksesorët më të mira nga “Java e Modës në Milano” (FOTO)

“NJË ÇMENDURI E VËRTETË”/ Shihni aksesorët më të mira nga “Java e Modës në Milano” (FOTO)

Ndodhemi në  javën e modës në Milani. Stilist të ndryshëm kanë prezantuar koleksionet e reja dhe trendet për vitin 2019.

Një rëndësi të veçantë iu kushtua edhe aksesorëve duke filluar nga syzet tek rripat. Markat e njohura nuk dolën jashtë standartëve dhe shijeve personale. Ngjyrat e forta ishin një zgjedhje prej disa emrave të njohur të botës së modës,ku preferuan nuana si bizele,rozë,lejla.

 Rikthimi një nd r aksesorëve më të preferuara të viteve 60,ishte një surprizë për femrat,”Koralet” në kokë kishin munguar prej disa vitesh dhe iu themi se është koha ti riktheni nëgarderobën tuaj.

Ne ju njohim me disa nga aksesorët më të mirë nga “Milano fashion week” dhe markat më të pëlqyra të momentit.

Prada

Giorgio Armani
 
Dolce & Gabbana
Versace
Salvatore Ferragamo
Emporio Armani