EKSKLUZIVE/ ÇILJETA ÇILAGA APO KLEA HUTA? Djemtë e "Alar Band" tregojnë të preferuarën. Mosmarrëveshjet dhe... - AlpeGossip
EKSKLUZIVE/ ÇILJETA ÇILAGA APO KLEA HUTA? Djemtë e “Alar Band” tregojnë të preferuarën. Mosmarrëveshjet dhe…

EKSKLUZIVE/ ÇILJETA ÇILAGA APO KLEA HUTA? Djemtë e “Alar Band” tregojnë të preferuarën. Mosmarrëveshjet dhe…

Alar Band është grupi më i përfolur për momentit,duket se 5 djemtë nga elbasani kanë fituar adhurimin e shumë fansave.

Grupi dallohet për origjinalitetin dhe ëmbëlsin e tingujve që përcjellin tek pubilku por jo vetëm kaq. Gjithashtu Alar Band dallohet edhe për bashkëpunimet me emra të suksesshëm të skenës shqiptare si Çiljeta Xhilaga  dhe Klea Hutën.

Projekti i fundit i grupit Alar Band ishte bashkëpunime me Çiljetën me këngën “BoneBone”,ku rezultoi tepër me sukses.

Në intervistën e dhënë për AlpeNews.al grupi Alar Band na zbulon planet për prjektet e ardhshme si dhe na tregon më shumë rreth bashkëpunimeve të tyre.

Intervista e plotë:

1. Projekti më i ri ishte kënga “Bonebone” me Çiljetën. Si erdhi ky bashkëpunim?

“Bonbone” eshte nje projekt i cili eshte nisur qe ne qershorin e kaluar por eshte zgjatur si pasoje e angazhimeve tona dhe ciljetes. Por qe me nfund u publikua dhe u prit mjaft mir nga publiku.

2. Keni reazlizuar këngë me dy nga femrat më të suksesshme të ekrani Klea Hutën dhe Çiljeta Xhilaga. Cilën nga dy vajzat e adhuroni pak më shumë?

Me te dyja vajzat kemi marredhenie mjaft te mira dhe te dyja projektet kane rezultuar mjaft te suksesshme dhe produktive. Eshte kenaqesi per ne qe i kemi mikesha te ngushta si Amlen ashtu dhe Bonbonen tone

3. A ka Alar band ndonjë projekt të ri ?

Per momentin jemi duke punuar fort per 2 projekte tonat, qe realisht kemi shum besim. E vetmja gje qe mund te themi eshte se kete vit premtojme shum surpriza dhe risi te reja. Per me teper ja leme kohes, mos ti zbulojme te gjitha.

4. Grupet muzikore e kanë të vështirë tu mbijetojn viteve. A e ndjeni dhe iu këtë frikë për grupin Alar band dhe si janë marrdhëniet mes 5 djemtëve?

Me thene te drejten koha ka treguar qe dhe grupet me te medha boteror sot nuk jane me bashke, por ne nuk nisemi nga ky drejtim. E rendesishme per ne eshte qe dhe pse normalisht kemi shum debate, mosmarreveshje etj etj pasi eshte vertet e veshtire te bashkosh 5 mendje ne 1, por qe nfund arrijme ne 1 kompromis te perbashket dhe cdo gje zgjidhet me shum dashuri dhe mirkuptim.

6. Mund të na thoni 3 gjëra që nuk i dim për grupin Alar Band ?

Po tfillojme ti numerojme nuk do na dilshin gjithe gishtat e dores (qesh)
Mendoj se publiku na njeh shum mir per ate qe ne jemi dhe japim. Jemi munduar gjate ketyre viteve te jemi sa me te thjeshte,funny dhe te kendshem me gjith publikun shqiptar, fansat dhe njerezit qe na simpatizojne.

*Ju falenderojme shume per Intervisten.
Dashuri dhe shume puthje per te gjithe ju*.

Përgatiti: AlpeNews.al