“NJERIU I FAMSHËM MË I PASUR NË BRITANI”/ Adele “kurorëzohet” për të tretin vit rradhazi – AlpeGossip
“NJERIU I FAMSHËM MË I PASUR NË BRITANI”/  Adele “kurorëzohet” për të tretin vit rradhazi

“NJERIU I FAMSHËM MË I PASUR NË BRITANI”/ Adele “kurorëzohet” për të tretin vit rradhazi

Adele është emëruar edhe një herë si njeriu më i famshëm në Mbretërinë e Bashkuar nën moshën 30-vjeç.

Këngëtarja ka një pasuri prej  147.5 milionë paund.

Ylli i ‘Hello’ ka rritur pasurinë e saj me rreth 15 milionë paund në vitin e fundit, sipas revistës Heat.

Ed Sheeran mban vendin e dytë me rreth 94 milionë paund, ndërsa ylli i ‘Harry Potter’ është i treti me 87 milionë paund.

Yje të tjerë të përfshirë në listën vjetore të njerëzve të famshëm më të pasur janë të gjithë anëtarët e grupit 1D, aktorja Emma Ëatson dhe aktori i ‘Star Ëars’ John Boyega.

Ky është viti i tretë rradhazi që 30-vjeçarja Adele kryeson listën.

Ajo fitoi milionë vitin e kaluar përmes turneut të saj botëror dhe shitjes së albumit.