Njihuni me të nominuarit në ‘Billboard Music Awards’! Mes yjeve botërorë, për herë të parë një SHQIPTARE – AlpeGossip
Njihuni me të nominuarit në ‘Billboard Music Awards’! Mes yjeve botërorë, për herë të parë një SHQIPTARE

Njihuni me të nominuarit në ‘Billboard Music Awards’! Mes yjeve botërorë, për herë të parë një SHQIPTARE

Billboard Music Awards 2018 do të mbahet në Las Vegas më 20 maj. Shfaqja do të transmetohet live në NBC. Sot është zbuluar lista e plotë e nominimeve dhe mes yjeve botërorë është një shqiptare. Bëhet fjalë për Bebe Rexhën. Këtë e tregoi edhe vetë këngëtarja përmes një fotoje në Insta Story shihet postin i një fansi ku shkruan: “Bebe Rexha këngëtarja e parë shqiptare e nominuar në Billboard Music Awards.”
Më poshtë intv.al ju njeh me të nominuarit në ‘Billboard Music Awards 2018’:
Top Artist:
Drake
Kendrick Lamar
Bruno Mars
Ed Sheeran
Taylor Swift

Top Female Artist:
Camila Cabello
Cardi B
Halsey
Demi Lovato
Taylor Swift

Top Male Artist:
Drake
Kendrick Lamar
Bruno Mars
Post Malone
Ed Sheeran

Top Hot 100 Song:
Luis Fonsi & Daddy Yankee ft. Justin Bieber, “Despacito”
Kendrick Lamar, “Humble.”
Bruno Mars, “That’s What I Like”
Post Malone ft. 21 Savage, “Rockstar”
Ed Sheeran, “Shape Of You”

Top Selling Album:
Kendrick Lamar, DAMN.
P!nk, Beautiful Trauma
Ed Sheeran, ÷ (Divide)
Chris Stapleton, From A Room: Volume 1
Taylor Swift, reputation

Top Country Song:
Kane Brown ft. Lauren Alaina, “What Ifs”
Sam Hunt, “Body Like A Back Road”
Dustin Lynch, “Small Town Boy”
Bebe Rexha & Florida Georgia Line, “Meant To Be”
Brett Young, “In Case You Didn’t Know”

Top New Artist:
21 Savage
Camila Cabello
Cardi B
Khalid
Kodak Black