NUK DO TA BESONI/ Ylli BOTËROR ndjek Noizyn në Instagram (FOTO) – AlpeGossip
NUK DO TA BESONI/ Ylli BOTËROR ndjek Noizyn në Instagram (FOTO)

NUK DO TA BESONI/ Ylli BOTËROR ndjek Noizyn në Instagram (FOTO)

Si duket tani artistët shqiptarë po bëhen të preferuar nga të gjithë!

Tashmë shumë artistë të huaj po hedhin sytë te shqiptarët e sukesshëm dhe një ndër personazhet më të përplur në vendin tonë është Noizy. Deri më tani ky i fundit ka realizuar edhe shumë bashkëpunime me reperë e këngëtarë të vendeve të ndryshme, ku vlen të përmendet projekti i tij i fundit, “TOTO’, që erdhi nëbashkëpunim me reperin Raf Camora. Por shumë artistë të tjerë kanë filluar të ndjekin atë në rrjete sociale.

Pak kohë më parë lajmi se Noizy filloi të ndiqet në Instagram nga ylli me famë botërore, Nicky Jam bëri namin në media, ndërkohë vlen të thuhet se një tjetër artist i famshëm.

Bëhet fjalë për Rvssian, producentin muzikor nga Xhamaika dhe me siguri edhe në Shqipëri nuk ka ngelur njeri pa dëgjuar produksionin ku ai bën pjesë, “Krippy Kush”, në bashkëpunim me Nicki Minaj, Bad Bunny, Farruko dhe Travis Scott. Ai ndjek reperin shqiptar në Insta, siç mund ta shihni në foton më poshtë.