NUK ËSHTË VARROSUR ENDE/ Chanel e gjeti zëvendësuesin e Karl Lagerfeld dhe ja kujt do i kalojë pasuria (FOTO) – AlpeGossip
NUK ËSHTË VARROSUR ENDE/ Chanel e gjeti zëvendësuesin e Karl Lagerfeld dhe ja kujt do i kalojë pasuria (FOTO)

NUK ËSHTË VARROSUR ENDE/ Chanel e gjeti zëvendësuesin e Karl Lagerfeld dhe ja kujt do i kalojë pasuria (FOTO)

Stilisti Ikonë ndërroi jetë mëngjesin e sotëm, dhe Chanel-i, të cilin ai e drejtoi për mbi 30 vjet, e ka gjetur sakaq zëvendësuesin e Karl Lagerfeld. Frerët e shtëpisë së famshme të modës do t`i marrë Virginie Viard, bashkëpunëtorja e vjetër e tij.

Ajo vetë e përshkroi Lagerfeldin si gjenial, dhe një mendje të jashtëzakonshme krijuese, humbja e të cilës do të ndihet nga të gjithë. Ndërkohë, mediat rozë thonë se pasuria e stilistit gjerman mund t`i kalojë maces së tij, të cilën Karl e adhuronte, Choupette.

Stilisti e pat lënë të kuptohet se mund t`i linte të paktën një pjesë të pasurisë maces që ka të paktën 2,5 milionë paundë.

German fashion designer of Chanel, Karl Lagerfeld (L), flanked by French fashion studio director of Chanel Virginie Viard (R), acknowledges the audience at the end of the Chanel Spring-Summer 2019 Ready-to-Wear collection fashion show in Paris, on October 2, 2018. (Photo by Bertrand GUAY / AFP)