“NUK KA ASGJË TË VEÇANTË…”/ Eneda feston ditëlindjen dhe ka një mesazh për fansat (FOTO) – AlpeGossip
“NUK KA ASGJË TË VEÇANTË…”/ Eneda feston ditëlindjen dhe ka një mesazh për fansat (FOTO)

“NUK KA ASGJË TË VEÇANTË…”/ Eneda feston ditëlindjen dhe ka një mesazh për fansat (FOTO)

Këngëtarja dhe moderatorja shumë e dashur për publikun shqiptar, Eneda Tarifa feston sot ditëlindjen.

Ajo ka zgjedhur që në këtë ditë mjaft të veçantë t’u drejtohet ndjekësve të saj me një mesazh mjaft domethënës.

“Po, sot kam ditelindjen. Nuk ka asgje te vecante nga ndonje dite tjeter ditelindjeje e cdokujt prej nesh, por ditelindjet jane te bukura se mbartin nje ndjesi shprese, celebrojne “jeten” (sado e ndryshme eshte ajo per secilin prej nesh). Mendoj se jetet tona duhet ti ndertojme vete, ti zbukurojme vete, pa u dorezuar asnjehere. Per mua ky eshte suksesi i nje jete kryesisht te lumtur. Dhe mos me thoni qe eshte ceshtje fati. Fati eshte vetem nje “kurthez i vogel” per te ndejtur rehat… Ajo qe nderton ne jete eshte vepra jote dhe kete mundohem ti mesoj Arias perdite. Faleminderit per te gjithe dashurine qe me jepni cdo dite. Tagni miqte qe kane ditelindjen sot. Ju dua”, ka shkruar Eneda në Instagram.

FOTOT

Ky postim u shoqërua me mjaft urime nga ndjekësit dhe miqtë e saj, të cilët i kanë uruar me fjalët më të bukura ditën e lindjes.

Për të gjithë ata që janë kuriozë, Eneda ka mbushur sot 39 vjeç!

Së fundmi është mësuar se Eneda i është bashkuar skuadrës së PS-së në zgjedhjet e 25 prillit.

Më herët, Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, dhe Eneda Tarifa, zhvilluan një bashkëbisedim me një grup të rinjsh të Njësisë 1 në Tiranë, ku zbuloi për herë të parë se do jetë në krah të PS-së.