NUK NA E KSHTE MARRË MENDJA/ Kërkesat më absurde që kanë bërë të famshmit ndonjëherë – AlpeGossip
NUK NA E KSHTE MARRË MENDJA/ Kërkesat më absurde që kanë bërë të famshmit ndonjëherë

NUK NA E KSHTE MARRË MENDJA/ Kërkesat më absurde që kanë bërë të famshmit ndonjëherë

Shumica e personave të famshëm të listave A nuk janë si ne njerëzit e thjeshtë, dhe shumë prej tyre nuk presin të trajtohen si të tillë. Në fakt, disa yje të Hollivudit kanë fituar një reputacion për kërkesat qesharake à la diva që ata imponojnë në ambiente gjatë turneve në koncerte apo paraqitjeve në TV.

Lindsay Lohan dikur kërkoi një takim me Vladimir Putin

Lindsay Lohan nuk njihet si më e qëndrueshmja e të famshëmve atje, kështu që nuk është befasi që kërkesat e saj diva janë shumë të çmendura, për të thënë të paktën.

Asaj dikur iu kërkua të paraqitej në emisionin popullor rus Pust govoryat për të folur për marrëdhëniet e saj me Egor Tarabasov, një biznesmen nga Moska. Sidoqoftë, lista e kërkesave që Lohan u kthye ishte qesharake – ajo kërkoi një avion privat të plotë me një stilist flokësh, një artist make-up dhe një manikyrist në fluturim.

Sikur të mos ishte aq e mjaftueshme, ajo kërkoi gjithashtu një vizë njëvjeçare ruse, apartamentin e penthouse në Ritz-Carlton në Moskë dhe oh – një takim privat me Presidentin Vladimir Putin.

Kanye West kërkon artikuj që nuk ekzistojnë më

Kanye West nuk është i huaj për tabloidet dhe sjellja e tij e çuditshme vitet e fundit i ka shqetësuar fansat për shëndetin e tij mendor. Sidoqoftë, rezulton se kërkesat e tij kanë qenë gjithmonë të çuditshme.

Në prapaskenë Yeezy kërkon rregullisht vazo cilindrike që të vendosen rreth dhomës së tij të veshjes (sepse ka diçka me të vërtetë të gabuar në lidhje me modelet kub?). Kanye gjithashtu duhet të ketë peshqirë të zi, fije nenexhiku dhe drithëra “Kashi Go Lean” kur ai është në turne.

Sidoqoftë, ai me të vërtetë habiti në vitin 2012 kur u drejtua në turnin Watch the Throne me Jay-Z. Reperi kishte një personel që vraponte rreth e rrotull duke kërkuar një folës të Genelecs 1031… i cili në të vërtetë ishte ndërprerë së prodhuari një dekade më parë.

Kërkesat a la diva të Beyoncé-së, janë sinqerisht, absolutisht qesharake

Mrs Carter Tour e Beyonce, ishte e mbushur me një listë të gjatë në mënyrë qesharake të kërkesave nga superylli, e cila madje shkoi aq larg sa të specifikojë se çfarë duhet të veshin anëtarët e ekuipazhit të saj.

Me sa duket ekuipazhi duhet të pajiset me 100% veshje pambuku. Beyonce kërkon gjithashtu ujë alkalik (çfarëdo që të jetë) që duhet të jetë i ftohur në 21 gradë saktësisht dhe të shërbehet me pipëz nga titani prej 900 dollarësh. Vetëm kështu ajo mund të ndjehet si një mbretëreshë kur ajo nuk është në skenë.

Banjat duhet të kenë të gjitha vendet e reja të tualetit të pajisura dhe letra higjienike e kuqe (!).

Selena Gomez ndaloi emrin “Justin” për tu përdorur në praninë e saj

Selena u zemërua shumë pas një prej ndarjeve të saj nga Justin Bieber sa dhembja u përkthye në disa kërkesa serioze të ndërlikuara të divës.

Këngëtarja ishte duke xhiruar një reklamë për Adidas Neo përsëri në Mars 2014 dhe raportohet se ndaloi që emri “Justin” të shqiptohej.

Kjo ishte shumë e ndërlikuar pasi të paktën disa anëtarë të ekuipazhit ndajnë të njëjtin emër të parë si Bieber, kështu që ata duhej të referoheshin nga pseudonime në prani të Selenës.