“MË E PAKTA QË MUND TË BËJ…”/ Arbana Osmani tregon se si ndryshoi gjithçka pas publikimit të librit – AlpeGossip
“MË E PAKTA QË MUND TË BËJ…”/ Arbana Osmani tregon se si ndryshoi gjithçka pas publikimit të librit

“MË E PAKTA QË MUND TË BËJ…”/ Arbana Osmani tregon se si ndryshoi gjithçka pas publikimit të librit

Arbana Osmani ka ndarë me ndjekësit e saj rutinën e përditshme, teksa ka gatuar duke regjistruar çdo moment dhe duke e ndarë këtë eksperiencë në rrjetet sociale.

Së fundmi ajo ka treguar me anë të një postimi se si kanë këto 6 muaj për të, që prej publikimit të librit të saj të dytë për gatime “Receta për 5 minuta”.

“Me pak se 6 muaj me pare, ne Panairin e Librit ne Tirane, ne nje nga rrugetimet me te bukura te jetes sime, publikimin e librit tim te dyte me receta gatimi. Duket sikur kane kaluar 6 shekuj, jo 6 muaj, por megjithese kjo situate eshte e lodhshme dhe strestuese per te gjithe ne, jam gjithsesi e lumtur qe gatimi ka sherbyer te jemi me afer, edhe duke mos qene ne ekran. Shume me pyesin (dhe s’di pse ma bejne kete pyetje) se pse i publikoj recetat ketu ne instagram kur kam nje liber ne treg. Kjo eshte realisht me e pakta qe mund te beja ne kete kohe. Me shume se per cdo gje tjeter, une dhe ju kemi nevoje per njeri tjetrin, une per ju me shume, per te kaluar sa me lehte dhe sa me bukur ne keto kushte. Jam me fat qe ju kam. (Mos harroni kemi japraket neser) Naten”, ka shkruar Arbana krah fotos së shkëputur nga panairi i librit i mbajtur në muajin nëntor.

Osmani ka treguar gjatë këtyre ditëve se i mungon shumë puna dhe se mezi po pret t’i kthehet normalitetit dhe emisionit të saj.