PAMJE DRAMATIKE/ Akrobati sfidon erën e fortë në lartësinë 40 metra – AlpeGossip
PAMJE DRAMATIKE/ Akrobati sfidon erën e fortë në lartësinë 40 metra

PAMJE DRAMATIKE/ Akrobati sfidon erën e fortë në lartësinë 40 metra

Erëra të forta, lartësi marramendëse dhe një marifet vdekjeprurës- një akrobat ka impresionuar shikuesit në Shën Petersburg, duke ecur i balancuar në një tel në një lartësi mbi 40 metra mbi tokë. Akrobati iku nga skena para se të mbërrinte policia.

Pamjet dramatike tregojnë një njeri që ecën pa frikë në një tel që shtrihet midis dy blloqeve të apartamenteve në qytetin e dytë më të madh të Rusisë. Peizazhi duket edhe më i rëndë me retë e errëta dhe erëra të forta. Videoja u ngarkua të mërkurën në rrjetin rus të medias sociale VKontakte.

Performanca, e cila u zhvillua rreth 40 metra mbi tokë, ishte me të vërtetë sfiduese për vdekjen, pasi burri pothuajse ra disa herë.

Megjithatë, interpretuesi  mbi tel kishte kordonin e sigurisë.

Njerëzit në mediat sociale ishin të impresionuar, duke thënë se ai ishte “vërtetë i ftohtë” dhe “i patrembur” gjatë performancës së tij.