Para ndarjes së çmimeve Oscar, Viola Devis vjen me një mesazh për të gjithë (FOTO) – AlpeGossip
Para ndarjes së çmimeve Oscar, Viola Devis vjen me një mesazh për të gjithë (FOTO)

Para ndarjes së çmimeve Oscar, Viola Devis vjen me një mesazh për të gjithë (FOTO)

Mbrëmjen e kaluar u mbajt në Los Anxhelos, Kaliforni, festa para çmimeve Oscar. Ashtu si çdo vit tjetër, në këtë festë marrin pjesë aktorët e regjisorët e Hollywood, por jo vetëm.

Mes të ftuarve ishte edhe producentja dhe aktorja amerikane, Viola Davis, e cila me anë të një fjalimi foli për një mesazh mjaft aktual në botën e kinematografisë dhe jetën jashtë saj.

“Femrat në film” është organizata që punon për barazinë gjinore në industrinë e argëtimit, kryesisht në botën e kinematografisë.

Viola Davis u shpreh: “ Me të gjitha përsosmëritë dhe komplekset tona, ne vlejmë. Prej momentit që erdhëm në këtë botë, ne vlejmë, kemi të gjithë një mision në këtë jetë. E vlerësoni veten dhe kuptojeni gjithmonë se ju vleni”. Duke përfunduar kështu fjalimin e saj, gjithë salla e duartrokitën aktoren.