Parashikimi i Jorgo Pullës për 12 shenjat e horoskopit, çfarë ju pret gjatë kësaj jave – AlpeGossip
Parashikimi i Jorgo Pullës për 12 shenjat e horoskopit, çfarë ju pret gjatë kësaj jave

Parashikimi i Jorgo Pullës për 12 shenjat e horoskopit, çfarë ju pret gjatë kësaj jave

Si nis java e dytë e muajit prill për 12 shenjat e horoskopit? Cila do jetë shenja më me fat dhe çfarë ju pret gjatë kësaj periudhe? Keni lënë pezull një çështje të rëndësishme? Prisni një ofertë pune? Lexoni horoskopin e përgatitur nga astrologu i njohur Jorgo Pulla për “BalkanWeb” për të mësuar më shumë mbi ato që pritet t’ju ndodhin. (09/04/18 – 15/04/18)

DASHI:

Të përgjithshmet
Java që vjen nuk pritet të ndryshojë peizazhin. Dielli mbetet në shenjën tuaj për pak kohë, prandaj sigurohuni që të përfitoni nga efekti juaj pozitiv. Me optimizëm dhe dinamizëm rregulloni punët e pa mbaruara, veçanërisht ata që kanë nevojë për rezerva të energjisë! Lëreni flakën që digjet brenda jush për të ngrohur jetën tuaj emocionale. Ju meritoni momente të bukura me njeriun tuaj!

Parashikimet në dashuri
Në klima emocionale do të jetë plot me pasion dhe intensitet. Duhet të shprehni dashurinë tuaj ndaj partnerit tuaj dhe kjo nuk do të bëhet me fjalë. Mos u mundoni ta kufizoni nxitjen tuaj, sepse do të jetë e kotë. Nëse ende i përkisni beqarëve të zodiakut, lejoni bukurinë tuaj tërheqëse ta admirojë edhe gjinia tjetër. Kujdesuni vetëm për mënyrën e afrimit, sepse nuk do të jetë aq e lehtë sa do të donit, me Merkurin duke shkuar prapa në shenjën tuaj.

Parashikimet profesionale
Në punën tuaj, mënyra në të cilën funksiononi karakterizohet nga maturia dhe urtësia. Dukeni më të përmbajtur dhe kjo për shkak se Marsi gjendet në Bricjap. Ka pjekuri dhe zgjedhjet tuaja nuk bazohen në spontanitet. Është një kohë e mirë për të ndërtuar planet tuaja dhe për të organizuar veten tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme. Pjekuria e lëvizjeve tuaja mund të ndikojë pozitivisht në financat tuaja. Përfitimet e kujdesshme të menaxhimit vetëm mund t’ju japin.

DEMI

Të përgjithshmet
Afërdita do të mbetet në shenjën tuaj deri në 24, kështu që mund të shihni lidhjen tuaj që po kalon një periudhë harmonike. Mund të afroheni me shumë me njerëzit tuaj të dashur, të zgjidhni keqkuptimet dhe të përmirësoni klimën me njerëzit që ju interesojnë. Edhe në punët, partneritetet po përmirësohen, ndërsa gjërat në mjedisin e punës po përmirësohen. Mjetet tuaja janë veçanërisht të dobishme, prandaj përfitoni nga ky efekt pozitiv sa më mirë që mundeni.

Parashikimet në dashuri
Me Saturnin në Bricjapi arrijnë të kapërcejnë problemet e marrëdhënies dhe t’i lini ata prapa. Tani jeni në gjendje të mendoni më qartë dhe të përfitoni nga gjithçka që jeta juaj ka mësuar deri më tani. Kryeneçësia zvogëlohet, dhe dashuria e vërtetë mund ta bëjë lidhjen tuaj të ndritshme, më kuptimplotë, më të kënaqshme për nevojat tuaja. Nëse nuk e keni gjetur ende gjysmën tjetër, këtë javë do të jeni në gjendje të balanconi veten dhe të gjeni kënaqësi në këtë mënyrë.

Parashikimet profesionale
Karriera juaj merr ndikime pozitive me Saturnin mbi Bricjapin. Ka stabilitet profesional, ndërsa çështjet që kërkojnë përgjegjësinë tuaj ju bëjnë më të pranueshëm në sytë e eprorëve tuaj. Vonesat ngadalë ngadalë i kapërceni dhe jeni në gjendje të vendosni planet tuaja përpara. Ekonomia si një zgjatje profesionale do të shohë ditë shumë të mira. Deri atëherë, megjithatë sigurohuni që jeni më të përmbajtur në menaxhimin e tyre.

BINJAKËT

Të përgjithshmet
Këtë javë ju jep një sfond shumë të fortë me Diellin që është në Dashi, ju do të duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë disa rasteve individuale. Aty ku duhet të mendoni qartë dhe duhet të merrni vendime të rëndësishme, duhet të keni mendje të dyfishtë, pasi rruga retrospektive të Merkurit në Dashi aktivizon aftësinë tuaj për të menduar shpejt dhe qartë. Kërkoni këshilla nga njerëzit që besoni për të gjetur përgjigjet tuaja.

Parashikimet në dashuri
Rruga retrospektive të Merkurit në Dashi ju bën të mendoni pak absurde. Jeni larguar nga përshtypjet e para dhe kështu mos hezitoni të ngarkoni për të bërë gabimet dhe mosveprimet tek partneri juaj. Përmbahuni dhe mendohuni. Para se të hapni gojën mendojeni përsëri, por këtë herë më të pjekur. Nëse i përkisni beqarëve të zodiakut, duhet të jeni më të kujdesshëm me të njohurit tuaj të rinj. Ndoshta ata nuk evoluojnë ashtu si ju dëshironi, kështu që qëndroni të qëndrueshëm.

Parashikimet profesionale
Në punë do të ndjeni nevojën për të marrë frenat në duart tuaja, në mënyrë që t’i shtyni punët tuaja ashtu siç dëshironi dhe madje edhe më shumë pa vonesë. Kushtoji vëmendje këtë javë në lidhje me biznesin ose në përgjithësi me punën tuaj nëse keni të bëni me tregtinë. Mirësia juaj financiare do të jetë që të matet me fjalë dhe lëvizje, sepse ekziston rreziku t’ju ngatërrojnë ose të ngatërroheni në situata që nuk do t’ju pëlqejnë.

GAFORRJA

Të përgjithshmet
Dielli qëndron në Dashi këtë javë, duke e bërë shpirtin tuaj më të fortë dhe më energjike. Ju shpëtoni nga rutina juaj e zakonshme dhe jeni gati për të marrë rreziqe, duke u zhvendosur nga një moment i brendshëm. Është mirë të lini instinktin t’ju udhëzojë, por edhe logjikën për të vendosur kufijtë e sigurisë. Me Jupiterin që lëviz retrospektiva nga Akrepi, duket se pasiguritë tuaja po vijnë në sipërfaqe

Parashikimet në dashuri
Ndjenjat tuaja kanë pasion dhe intensitet. Bisedat janë më të gjalla dhe ju jeni gati për të luajtur lojën e joshjes me partnerin tuaj. Ju mund të shkundni ujërat e qeta të jetës së përditshme në lidhje dhe ju pëlqen. Diçka e re dhe interesante krijohet në jetën tuaj dhe kjo është rezultat i energjisë suaj që ngajn e pashtershme. Nëse jeni vetëm, nuk do të donit të ishit vetëm në shtëpi. Jeni duke kërkuar shoqëri, flirtim dhe pasion.

Parashikimet profesionale
Puna kërkon një planifikim shumë të mirë për të përballuar detyrimet që keni hapur. Gjë e mirë është që ambiciet tuaja të motivojnë dhe t’ju mbajnë të vëmendshëm. Merrni rreziqe – kundër asaj për të cilën jeni mësuar – dhe keni arritur të bëheni impulsiv. Kini kujdes që të mos lejoni që ky artikull t’ju ekspozojë, sepse nuk është karakteri juaj dhe nuk do të dini si ta kontrolloni atë. Financat do të merren me shumë çështjet në lidhje me bankat dhe marrëveshjet financiare.

LUANI

Të përgjithshmet
Kjo do të thotë që të merrni masa edhe nëse është nevoja të jeni kundër me të gjithë. Nevoja juaj e brendshme për të krijuar, për të evoluar, për të vepruar duket e pashtershme, dhe kështu ju arrini të zbatoni shumë nga planet tuaja. Kufizo sa kohë mund të lëvizësh spontanisht, sepse ato mund të të shtyjnë të bësh gjëra që do të jenë të vështira për të “mbledhur” më pas.

Parashikimet në dashuri
Me ndjenjën e rrahjes së kuqe, do të keni momente të bukura me partnerin tuaj. Ju do të ndjeni nevojën për të shprehur pasionin dhe dashurinë tuaj pa vendosur kufij dhe rregulla. Lëreni ndjenjën tuaj për të tërhequr të dy juve dhe t’ju nxjerr nga monotonia. Nëse i përkisni ata që ende nuk e kanë gjetur emocionin në jetën e tyre, diçka do ndodh, kështu që përgatituni për surpriza të këndshme …

Parashikimet profesionale
Në biznes, ju do të jeni në gjendje të filloni partneritete të reja që do të jenë shumë të dobishme në të ardhmen. Ju duhet, megjithatë, të kontrolloni qëndrimin tuaj, sepse do të sfidoni me fjalët dhe sjelljet tuaja. Është retrospektiva e Merkurit përsëri në Dashi që ju bën të jeni arrogant apo i pavlerë. Në financat tuaja, ndërmerrni hapat, rregulloni borxhet e vjetra dhe mos hapni fronte para se të bëheni të pakëndshme me ato të mëparshme.

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet
Dielli do të jetë në Dashi deri në 20. Përfitoni nga kjo kohë për të shtyrë rastet që ju “djegin”. Lëreni dinamizmin tuaj t’ju ndihmojnë të zbatoni planet tuaja. Gjë e mirë është që Saturni është në Bricjap, kështu që ju arrini të punoni me maturi, dhe përgjegjësi të patundur. Sidomos në biznes, statusi juaj profesional do të shkëlqejë dhe do të fitoni favorin e atyre që ju rrethojnë.

Parashikimet në dashuri
Merkuri lëviz retrospektivën nga Dashi, kështu që nuk do të jetë e vështirë të shpërbëhet nga tensionet, grindjet dhe mosmarrëveshjet. Është mendimi që zbehet dhe ju bën të shihni gjëra me xhelozi dhe dyshim. Sigurohuni që të mbroni lidhjen tuaj nga ky ndikim dhe të mos lëndoni njeriun tuaj. Nëse jeni ende vetëm duke shijuar veten, mbani mend se është një kohë e mirë për të ndryshuar situatën dhe për të vënë një fytyrë të re në jetën tuaj.

Parashikimet profesionale
Në punë, duhet të përqendrohesh në atë që duhet të bësh dhe të mos e lëshosh mendjen tënde “nga këtu e tutje”. Ju gjithashtu duhet të tregoni përmbajtje dhe mos bëni gjëra që mund të pendoheni më pas. Ajo ka nevojë për metodë dhe disiplinë, dhe sidomos këtë javë mos e harro. Çështjet ekonomike duhet të jenë shumë të kujdesshme. Ekziston rreziku që ju nuk do t’i menaxhoni ato me seriozitet.

PESHORJA

Të përgjithshmet
Me Diellin duke vazhduar praninë e tij në Dashi, ju do të jeni në gjendje të merreni me shumë çështje të rëndësishme pa qenë nën presion. Do të keni dinamizmin dhe vitalitetin për të bërë atë që mendoni. Vetëm sigurohuni që jeni më interaktive, sepse Merkuri kthehet në Dashi dhe sjell tension. Ndoshta disa mendime ju bëjnë më të mundimshëm, kështu që është mirë që nuk nxitoni të merrni vendime. Fjalët që do të dëgjoni mirë nuk do t’i merrni seriozisht.

Parashikimet në dashuri
Është një javë e mirë për t’u bërë më e përgjegjshme me të gjitha ato çështje që shqetësohen për marrëdhëniet. Para se të bëni ndonjë bisedë me bashkëshortin tuaj, ju duhet të sqaroni me veten tuaj se çfarë ju shqetëson dhe si mund ta ndryshoni atë. Sa më qartë që je me veten, aq më lehtë do të jetë. Nëse jeni vetëm duket se po kaloni një periudhë reflektimi në të cilën përpiqeni të largoni disa gjëra. Bëni pak durim.

Parashikimet profesionale
Në punë ju presin shumë ditë të qeta të suksesshme. Ju do të duhet të punoni mjaftueshëm për të vënë detyrimet tuaja në përputhje, por jo vetëm që është e nevojshme, por do të ndjeni kënaqësi të madhe sa më shpejt që ta bëni. Mos u shqetësoni për këtë parashikim, sepse do të keni dinamizmin për të sjellë atë që dëshironi të bëni. Në aspektin financiar, ju do t’i lejoni palët e treta për punët tuaja, sepse ju jeni të prekur dhe të theksuar në mënyrë të panevojshme.

AKREPI

Të përgjithshmet
Jupiteri vazhdon të lëvizë prapa në shenjën tuaj, kështu që ju nevojitet më shumë durim. Një koncept që nuk është aq i panjohur për ty, kështu që nuk do të keni shumë probleme. Ndoshta mund të ndiheni më të pasigurt për evolucionin e disa çështjeve që ju “djegin” , por është e përkohshme. Përfitoni nga situata për të vënë veten në gatishmëri dhe kështu të jeni më efektiv. Dielli në Dashi, ju bën impulse, prandaj sigurohuni që të pajtoheni me ndikimet dhe të mbani ekuilibrin.

Parashikimet në dashuri
Ndjenjat tuaja janë një javë me vlerë duke i kushtuar më shumë vëmendje bashkëshortit tuaj. Afërdita nga Demi i jep harmoni lidhjes dhe e bën klimën ideale të rritet. Dëgjoni nevojat e partnerit tuaj dhe mos i tejkaloni situatat. Nëse jeni duke kërkuar për kompaninë në jetën tuaj përsëri, një njohje e re do të jetë më e lehtë për t’u arritur në sajë të entuziazmit dhe energjisë që do t’ju mbajë.

Parashikimet profesionale
Detyrimet profesionale do të jenë shumë. Vendosja planetare ju jep ditë të zëna, por mos nxitoni të lëndoni veten. Përmes tyre ju duhet të arrini gjëra të rëndësishme në punën tuaj. Jepni pak vëmendje lidhjes tuaj profesionale në aspektin e komunikimit, sepse ajo do të marrë përpjekje për të kuptuar mendimet tuaja. Në financa, merr më shumë seriozitet. Ekziston një tendencë e superficialitetit për të kontrolluar.

SHIGJETARI:

Të përgjithshmet
Me Jupiterin që kthehet në Akrep, ekziston një inercinë në evolucionin e disa hipotezave që do të sjellin ndryshime të përgjithshme në jetën tuaj. Në një nivel teorik, mund të mos keni dëshirën për të hartuar hapat e ardhshëm për të bërë ndryshime të mëdha. Në një nivel praktik, disa pengesa të vogla krijojnë shtyrje në progresin e programit tuaj. Mirë, megjithatë, është se Dielli është në Dashi dhe ju do të jeni në gjendje të mbushni rezervat tuaja të energjisë në maksimum.

Parashikimet në dashuri
Marrëdhënia juaj ju shqetëson këto ditë, por nga një anë më krijuese. Ju ndiheni mjaft mirë me partnerin tuaj dhe mendimi juaj është përshtatur me nevojën tuaj për të përmirësuar më tej gjërat. Harmonia do të jetë një pasuri e rëndësishme për ju që të kaloni dhe të bëni ndryshimet që po ëndërroni. Nëse jeni vetëm, duket se po kaloni një periudhë të këndshme, duke bërë të njohurit e rinj, duke dalë dhe duke shijuar pa ju marrë nga poshtë.

Parashikimet profesionale
Profesionalisht, mund të arrish shumë. Ju keni komoditetin e trajtimit të çështjeve të ndryshme në të njëjtën kohë dhe përballimin e rezultateve shumë të kënaqshme. Me manipulimet e duhura, do të arrini të zgjidhni shtetet që kanë ankth dhe t’ju bëjnë të largoheni nga qëllimet tuaja. Në financa, ju duhet të shmangni krijimin e ankthit. Në këtë fushë fati nuk duket të jetë në anën tuaj ashtu si doni.

BRICJAPI

Të përgjithshmet
Presioni që do të ndjeheni këtë javë është i justifikuar. Ajo vjen nga Saturni që është në shenjën tuaj dhe ju nxit që të rriteni, të korrigjoni, të bëni gjërat. Natyrisht, asnjë ndryshim nuk është aq i këndshëm sa të duam, por njohuritë dhe mençuria që keni fituar do të jenë aleati juaj i rëndësishëm. Periudha është shumë krijuese, kështu që vlen të përfitosh çdo minutë. Bëni jetën tuaj të përditshme, përmirësoni marrëdhëniet me njerëzit që doni, por mbi të gjitha gjeni ekuilibrin tuaj të brendshëm.

Parashikimet në dashuri
Në ndjenjat tuaja është javë e vendimeve. Ju jeni në pozitën e këndshme por të vështirë për të ditur se çfarë doni nga jeta juaj emocionale. Tani të gjithë ju duhet të sqaroni edhe partnerin tuaj. Këto faza janë vendimtare sepse është vullneti i partnerit tuaj që ndjek. Përndryshe, zgjedhja është një rrugë. Nëse jeni vetëm dhe jeni të angazhuar në një situatë të çrregullt, do të arrini të shihni të vërtetën prapa fotos dhe të bëni zgjedhjen e duhur.

Parashikimet profesionale
Profesionalisht që të provoni me kujdes të madh ndryshimet që dëshironi të bëni. Është një kohë e mirë për të vlerësuar. Por mbani mend se ajo që ju doni të bëni duhet të varet vetëm nga duart tuaja dhe të mos lini asgjë për fatin e tij kur Jupiteri shkon prapa në Akrepi. Çështjet ekonomike do të duhet të adresohen me kujdes. Shmangni bërjen e hapjeve të reja.

UJORI

Të përgjithshmet
Dielli është në Dashi dhe këtë javë Ujori, prandaj mos humbisni as një minutë! Ju keni dinamizëm, energji të bollshme dhe kokëfortësi për të bërë atë që dëshironi. Me një organizatë të mirë java do të rrokulliset shumë mirë dhe do t’ju sjellë rezultate pozitive në punët tuaja. Vetëm sigurohuni që të kufizoni spontanitetin tuaj, sepse në kombinim me natyrën tuaj të pavarur dhe ëndërr, ajo mund t’ju ekspozojë, veçanërisht në fushën profesionale. Organizoni dhe disiplinoni nëse dëshironi të shijoni suksesin.

Parashikimet në dashuri
Ndjenja kërkon më shumë fleksibilitet nga ana juaj. Merkuri shkon prapa nga Dashi, gjë që i bën mendimet tuaja të humbasin qëndrueshmërinë dhe fjalët e mëdha që nuk i besoni. Pra, nëse nuk doni të krijoni një problem nga askund, përpiquni të kontrolloni më mirë veten dhe ditët do t’ju kompensojnë! Nëse jeni vetëm, sigurohuni që të jeni të kujdesshëm me një njohje të re, sepse nuk mund të jetë ajo që ju ëndërroni.

Parashikimet profesionale
Ju do të jeni në gjendje të bëni kontakte dhe diskutime në mënyrë profesionale, por është mirë që të mos nënshkruani ende asgjë në nivelin e bashkëpunimit. Kontaktet tuaja me kolegët do të jenë pak aventureske, prandaj përpiquni të mos shprehni mendimet tuaja në mënyrë spontane. Në ekonomi ka nevojë për më shumë maturi. Shmangi hapje të mëdha, veçanërisht nëse keni të bëni me punët e biznesit.

PESHQIT

Të përgjithshmet
Jupiteri shkon prapa Akrepit, gjë që ju bën të ndiheni të pasigurt rreth zhvillimeve. Ju tejkaloni çdo version të mundshëm dhe kjo është arsyeja pse ju do të filloni të humbni veten në mendime. Ndaleni absurditetin dhe përpiquni të shihni gjërat me më shumë optimizëm. Disa momente kanë nevojë për vetëbesim dhe ju do të jeni në gjendje ta fitoni atë me një dialog të brendshëm. Dielli në Dashi ju jep dinamizmin që ju nevojitet në mënyrë që të mos ndjeni presion.

Parashikimet në dashuri
Marrëdhënia juaj do të ketë një javë të bukur dhe harmonia në të do të jetë e qartë. Afërdita nga Demi i bën lidhjet tuaja njerëzore më të qeta dhe të qëndrueshme, kështu që ju mund të ndikoni pozitivisht në lidhjen tuaj afektive. Në rast se jeni vetëm, është një kohë e mirë për të bërë njohje të reja dhe për të takuar njerëz. Ju do të keni një përgjigje pozitive dhe do të kaloni mirë. Pjesa tjetër janë vendimet tuaja.

Parashikimet profesionale
Në punë, ju do të jeni në gjendje të keni energji dhe besim për të gjetur zgjidhje për gjërat që ju kanë mbajtur në stanjacion. Dije se po kalon një periudhë shumë produktive dhe mund të filloni projekte të reja ambicioze me shumë shanse për të arritur rezultatet që dëshironi. Supozimet burokratike do të duhet të merren me ta seriozisht në mënyrë që të parandalohet më e keqja! Në financa, bëni një plan më afatgjatë tani që rritet kapaciteti juaj organizativ.