Pas AKUZAVE për keqdrejtim, largohet animatori i Disney! Stafi nuk e… – AlpeGossip
Pas AKUZAVE për keqdrejtim, largohet animatori i Disney! Stafi nuk e…

Pas AKUZAVE për keqdrejtim, largohet animatori i Disney! Stafi nuk e…

Animatori i Disney, i cili ka qenë drejtuesii hitit Toy Story në 1995, dhe krijuesi pas filmave të dashur për të gjithë si “Cars”, “Frozen”, “Finding Nemo”, John Lasseter ka deklaruar se do të largohet nga studiot.

Deklarata vjen pas muajsh që stafi i tij e akuzon për keqdrejtim. Drejtori i “Toy Story” ishte mënjanuar që në nëntor, pasi punonjësit e tij thanë se ndiheshin në siklet për “përqafimet e padëshiruara”.

Gjithçka lindi pas skandalit të Werstein dhe hashtagut #metoo.

Lasseter tha se do të largohet nga Disney në fund të vitit dhe do të fokusohet në “sfida të reja krijuese”.