PËR GRATË E ZËNA ME PUNË/ Këto ushqime të shëndetshme do t’ju shpëtojnë nga kilet e tepërta – AlpeGossip
PËR GRATË E ZËNA ME PUNË/ Këto ushqime të shëndetshme do t’ju shpëtojnë nga kilet e tepërta

PËR GRATË E ZËNA ME PUNË/ Këto ushqime të shëndetshme do t’ju shpëtojnë nga kilet e tepërta

Kur ju jeni të zënë me punë gjithë ditën mund të jetë e vështirë për të gjetur ushqimet e duhura të cilat janë të përshtatshme, të shijshme dhe përmbajnë përbërës të shëndetshëm për të ushqyer trupin tuaj.. Provoni këto ide që të mos mbeteni kurrë të uritur dhe të ushqeheni shëndetshëm:

1. Përzierje: Merrni një grusht arra dhe përziejini ato me disa fruta të thata dhe një sasi e vogël  çokollate të zezë. Mbajini ato në një enë në cantën tuaj për të shoqëruar cajin në mëngjes.

2. Djathë dhe krakers: Një mundësi e mirë është dhe kjo : Djathi ju jep një burim të madh të kalciumit, ndërsa biskotat me kripë  përmbajnë një gamë të gjerë të vitaminave dhe mineraleve, duke përfshirë magnezin, hekurin, zinkun dhe vitaminat B.

3. Prisni një grumbull me karrota të papërpunuara, selino dhe kastravec  dhe vendosini ato në një tas me pak vaj kripë dhe piper. Janë një burim i madh proteina, i cili do t’ju ndihmojë të mbani stomakun të kënaqur deri në vaktin tuaj të ardhshëm.

4. Përzieni në një filxhan hurma të copëtuara kos dhe pastaj shtoni një filxhan tërshërë, gjysmë filxhan dhe një lugë gjelle pluhur kakao. Përzihet derisa sa të jenë ngatërruar përbërësit.