PËR JU GOCA! Këto bizhuteri do të jenë aksesori juaj perfekt nëse keni zgjedhur të visheni me të zeza këtë verë – AlpeGossip
PËR JU GOCA! Këto bizhuteri do të jenë aksesori juaj perfekt nëse keni zgjedhur të visheni me të zeza këtë verë

PËR JU GOCA! Këto bizhuteri do të jenë aksesori juaj perfekt nëse keni zgjedhur të visheni me të zeza këtë verë

Tani që stina e verës erdhi shumë prej nesh mundohen që të kombinojnë veshjet e tyre plot me ngjyra me aksesorë të ndryshëm për të krijuar atë ‘look’-un perfekt. Por jeni pak të konfuzuar dhe jo të sigurtë se si të kombinoni aksesorët një veshje tërësisht të zezë? Sarah Royce Greensill flet me dizajnerët më bashkëkohorë të bizhuterive të bukura që të krijojnë pikërisht atë gjë për ne.

E zeza është heroi i palëkundur i veshjeve verore: i përjetshëm, elegant dhe pafundësisht i gjithanshëm, është një element kryesor i motit të ngrohtë për stilistët, redaktorët dhe personat që adhurojnë të vishen me stil. Pavarësisht nëse visheni në një ditë të nxehtë në qytet ose po shijoni një arratisje në bregdet, e zeza nga koka te këmbët ndihet e lezetshme dhe mjaft e bukur. Duke lejuar që siluetat e hijshme, teksturat prekëse dhe mjeshtëria e lartë të shkëlqejnë, një veshje tërësisht e zezë shërben gjithashtu si kanavacë e përsosur bosh për të lejuar që metalet e çmuara dhe gurët e çmuar të marrin ‘kurorën’. Pra, më poshtë ju sjellim tre mënyra të sigurta për të theksuar pamjen tuaj tërësisht të zezë këtë sezon.

Floriri

Jesse Marlo Lazowski, themeluesi i Marlo Laz sugjeron:

E zeza dhe ari është sa e sofistikuar aq edhe seksi, gjerdanët e gdhendur prej ari të ndërlikuar të të cilit dallohen në një sfond me bojë. Kur mendoj për verën, mendja ime shkon menjëherë te një fotografi e Slim Aarons e Marisa Berenson në Capri: ajo ka veshur bikini të zeza, një zinxhir barku mezi floriri dhe tufa me unaza ari. Përsosmëri.

Themeluesja e Almasika, Catherine Sarr, e cila shtron modelet e saj gjeometrike për ditën dhe natën tregon se:

Për më tepër, një fustan i thjeshtë i zi me bizhuteri të verdhë-ari funksionon po aq mirë në plazh sa në qytet, dhe një veshje minimaliste mund të mbajë bizhuteri të mëdha. Provoni byzylykun e fortë “Trisola” të Marina B ose unazën “Curb Chain” të trashë 18 karatësh të Maor-it. Ndërkohë, medaljonet e arta të Foundrae janë një opsion i shkëlqyeshëm për verën për arsye të mirë: qofshin të veshura vetëm apo me shtresa, ato do të sigurojnë që veshja juaj të shkëlqejë. Shkëlqimi i ngrohtë i arit të verdhë ndriçon tonet e errëta, duke krijuar një kontrast luksoz, të rafinuar. Një veshje e zezë dhe bizhuteri ari mund t’ju çojnë kudo. Është një mënyrë e sigurt për t’u siguruar që të dukeni gjithmonë të lëmuar.

Argjendi

Këto bizhuteri do të jenë aksesori juaj perfekt nëse keni

Nëse e zeza me floririn ka të bëjë me ngrohtësinë dhe lustrimin, e zeza me argjendin është alternativa e ashpër dhe rebele që po fiton terren tani falë prirjes së modës për vitet ’90. Bashkëthemeluesja e Eéra, Chiara Capitani thotë se:

Një sfond i zi rrit ndikimin e bizhuterive prej argjendi. Kontrasti nxjerr në pah siluetën e një pjese, duke tërhequr syrin drejt kthesave dhe këndeve të saj. Nga vathi ‘Chiara’ i frymëzuar nga karabineri i Eéra-s deri te pranga e veshit ‘Serti Sur Vide’ e Repossi-t dhe byzylyku ‘Deco Link’ i veshur me diamant Shay, argjendi mbart një ndjeshmëri utilitare që funksionon veçanërisht mirë me të zezën.

Në të vërtetë, meqenëse bizhuteritë e shkëlqyera bashkëkohore janë dominuar nga floriri për vite me radhë, kalimi në të argjendttë freskon menjëherë një pamje tërësisht të zezë. Sidoqoftë, nëse keni nevojë për një pjesë lidhëse, shikoni Spinelli Kilcollin. Një firmë që ka kombinuar prej kohësh tone të ndryshme ari, grupi i tij prej katër unazash metalike të bardha të lidhura me lidhje të verdhë-ari ndihet veçanërisht i duhur për momentin.

Por kjo nuk do të thotë se argjendi nuk mund të japë apo pamjen magjepsëse. Krijimet e Delfina Delettrez prej argjendi dhe diamantet janë rruga e lehtë drejt elegancës me kravatë të zeza, ndërsa gjerdani i tenisit me diamantë i Mizuki është i theksuar me perlat e Detit të Jugut për të plotësuar pjesën shkëlqim argjendi.

Gurë të çmuar me ngjyra

Këto bizhuteri do të jenë aksesori juaj perfekt nëse keni

Stilistja Marie Lichtenberg, veshja e preferuar e së cilës është një fustan maxi i zi Vita Kin, sandale me lidhëse zbulon se:

Bizhuteritë shumëngjyrëshe të veshura në të zezë krijojnë atmosferën e lezetshme dhe argëtuese që ju dëshironi gjatë verës. Bizhuteritë janë një pjesë e vogël e vetvetes suaj të brendshme dhe aksesorët shumëngjyrësh shkëlqejnë nëpër errësirë.

Merrni turquoise, për shembull – jo vetëm që plotëson ngjyrën e lëkurës së djegur nga dielli, por guri mbrojtës gjithashtu gjendet shpesh në qendër të amuleteve hajmali në të gjithë Lindjen e Mesme, duke e bërë atë të lidhur në thelb me klimat me diell. Mund të shikoni varëse të trasha nga Sherman Field ose Mason and Books për të gjithë zbukurimet që i nevojiten një veshjeje tërësisht të zezë. Ndërkohë, smeraldët e gjallë duken ideale edhe kundër të zezës. Gargi Rathi, themeluesi i markës House of Meraki të fokusuar në smerald, byzylyku i bukurisë së të cilit ‘Vania’ kombinon prerje të ndryshme të smeraldëve dhe diamanteve Zambian tregon:

Shkëlqimi i tyre jeshil i thellë shton një element interesant ngjyrash. Rruazat shumëngjyrëshe nuk janë aspak të këndshme edhe për atmosferën e menjëhershme të festave veçanërisht nëse pjesa tjetër e veshjes suaj është pikturë njëngjyrëshe. Vendosni byzylykët me rruaza ose hobe të Sydney Evan-it në gjerdanin “Foundation” të Harwell Godfrey me rruaza ylberi. Varëset me një nuancë të vetme ofrojnë gjithashtu një pamje pas errësirës për këtë trend.