PËR JU QË NUK PO GJENI REHAT/ Ja disa ide të vlefshme se si të stiloni baluket tuaja – AlpeGossip
PËR JU QË NUK PO GJENI REHAT/ Ja disa ide të vlefshme se si të stiloni baluket tuaja

PËR JU QË NUK PO GJENI REHAT/ Ja disa ide të vlefshme se si të stiloni baluket tuaja

Nuk ka asgjë më transformuese sesa një prerje e guximshme, por të dish të stilosh baluket është po aq e rëndësishme sa të gjesh prerjen e duhur të flokëve. “Njerëzit kanë frikë nga modelimi i balukeve, por në të vërtetë koha që ju duhet është thjesht 10 minuta çdo mëngjes,” këmbëngul Mark Townsend, profesionisti që qëndron pas balukeve të fiksuar përjetësisht të Dakota Johnson.

“Baluket mund të transformojnë me të vërtetë një prerje flokësh dhe t’ju lejojnë të zbuloni një anë të re të vetes tuaj,” thotë Mara Roszak, e cila i dha Anne Hathaway një prerje intersante të frymëzuar nga Françoise Hardy në fillim të këtij viti.

Ajo që mund të duket si një ndryshim i shpejtë dhe i thjeshtë është më shpesh një ndryshim i madh në stilin e përgjithshëm.  Baluket mund të kornizojnë bukur fytyrën, duke nxjerrë në pah sytë dhe mollëzat.

Frymëzuar nga të famshmit, le të shohim si më poshtë disa modele të balukeve të cilat mund t’i stilojmë shpejt e shpejt.

Drejtë 

Të valëzuara

Të çrregullta