Për tu marrë shembull/ Labinot Tahiri i fal rrogën familjeve në nevojë dhe këngëtares shqiptare (FOTO) – AlpeGossip
Për tu marrë shembull/ Labinot Tahiri i fal rrogën familjeve në nevojë dhe këngëtares shqiptare (FOTO)

Për tu marrë shembull/ Labinot Tahiri i fal rrogën familjeve në nevojë dhe këngëtares shqiptare (FOTO)

Ai njihet si një ndër këngëtarët që bën bamirësi më së shumti.

Labinot Tahiri, i cili është edhe deputet në Kuvendin e Kosovës, nuk ka reshtur së ndihmuari njerëzit në nevojë.

Së fundi ai ka bërë të ditur se pagën e tij të deputetit të këtij muaji, do t’ua japë disa familjeve të Suharekës që e pësuan rëndë nga vërshimet në këtë zonë të Kosovës.

Ndërsa, pagën e muajit tjetër ai e ka rezervuar për këngëtaren e madhe shqiptare Nexhmie Pagarushën.

“Të dashur qytetarë, sot dua të u’a uroj festen e Kurban Bajramit, dua dhe njëkohësisht, të ju njoftojë juve dhe banorët e qytetit të Suharekës, se për ngjarjen që ndodhi ditë me parë për shkak gjendjes se shiut, i cili tani u’a k’ a bërë të pa mundur qytetarëve, ose banorëve të disa zonave që mos ta kenë mundësinë që ta përdorin ujin e Pijshëm! Unë po pres qê nesër të dërgoj si donacion dy shlepera me ujë të pijshëm afro 50 paleta të mëdhaja! Arsyeja është që të gjithë nga pak të solidarizohemi për njeri tjetrin. Kjo është dhuratë nga rroga ime e Deputetit! Pra këtë muaj, dua të ia kushtoj Suharekës? Rrogën tjetër dua që t’ia dhuroj Bilbilit dhe ikonës Shqiptare, Znj. ‘Nexhmie Pagarushes”, ka shkruar Labi në profilin e tij në Instagram.

SUHAREKË( THERANDË) e dashur!! Të dashur qytetarë, sot dua të u'a uroj festen e Kurban Bajramit, dua dhe një kohësisht, të ju njoftojë juve dhe banorët e qytetit të Suharekës, se për ngjarjen që ndodhi ditë me parë përshkak gjendjes se shiut, i cili tani u'a k' a bërë të pa mundur qytetarëve, ose banorëve të disa zonave që mos t'a kenë mundesinë që t'a përdorin ujin e Pijshëm! Unë po pres qê nesër të dërgoj si donacion dy shlepera me ujë të pijshëm afro 50 paleta të mdhaja! Arsyea është që të gjithë nga pak të solidarizohemi për njeri tjetrin. Kjo është dhuratë nga rroga ime e Deputetit! Pra këtë muaj, dua të i'a kushtojë Suharekës? Rrogën tjetër dua që t'ia dhuroj Bilbilit dhe ikonës Shqiptare, Znj. 'Nexhmie Pagarushes', lajm për të cilin e kam thënë në një emision, para nje muaji. Me respekt dhe dashuri për qytetarët e Suharekës, LABINOT TAHIRI, Ferizaj Kosovë e Shqipērisë.

A post shared by Labinot Tahiri🕊🌹🕊 (@labinottahiriofficial) on