PËRDHUNIMI I 16 VJEÇARES/ Nora Istrefi e revoltuar: Turp për Kosovën ku ka arritur (FOTO) – AlpeGossip
PËRDHUNIMI I 16 VJEÇARES/ Nora Istrefi e revoltuar: Turp për Kosovën ku ka arritur (FOTO)

PËRDHUNIMI I 16 VJEÇARES/ Nora Istrefi e revoltuar: Turp për Kosovën ku ka arritur (FOTO)

Rasti i 16-vjeçares nga Drenasi i Kosovës që u përdhunua nga efektivi pasi shkoi që të denonconte një tjetër abuzim seksual të pedagogut, ka ngritur në këmbë gjithë Kosovën dhe madje edhe personazhet e njohur të ekranit.

Një prej tyre është edhe këngëtarja Nora Istrefi, e cila ka bërë një reagim në profilin e saj në Instagram, ku shpreh indinjatën për këto fenomene ndërsa krahason Kosovën e sotme me atë të epokës së luftës.

“Atëherë dhunonin serbët femrat shqiptare, ndërsa tani arsimtarët dhe policët tanë . Turp për Kosovën në çfarë niveli (gjendje) ka arritur!”

Efektivi i Drenasit është vënë në pranga pasi u mësua se kishte përdhunuar për një vit të renë duke e detyruar përmes shantazheve. Vajza madje kishte mbetur shtatzënë dhe ishte detyruar të abortonte

Fotoja e policit me certifikatën e mirënjohjes së dhënë pak javë më parë, ka nisur të qarkullojë gjithandej në media dhe madje kanë nisur edhe protestat në Kosovë.