PËRGJATË FESTAVE/ Këto janë pozicionet që çdo çift duhet t’i provojë në shtrat (FOTO) – AlpeGossip
PËRGJATË FESTAVE/ Këto janë pozicionet që çdo çift duhet t’i provojë në shtrat (FOTO)

PËRGJATË FESTAVE/ Këto janë pozicionet që çdo çift duhet t’i provojë në shtrat (FOTO)

Por, në mesin e të gjitha përpjekjeve dhe mosmarrëveshjeve, është gjithashtu e rëndësishme të siguroheni se po gjeni kohë për argëtim dhe, me shpresë, edhe për seks, transmeton lajmi.net.

“Seksi gjatë pushimeve është një mundësi e përkryer që mund të arrihet nga ju dhe partneri tuaj,” thekson Dr. Megan Stubbs, seksolog dhe ekspert marrëdhënieje.

Pra, nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për të luftuar stresin përgjatë këtij sezonit të pushimit, më poshtë gjeni pozicionet seksuale që duhet t’i shfrytëzoni.

1. Pozicioni “lugë”

2. Pozicioni i urës

3. “Doggy” me asistencë vibratori

4. Pozicioni me këmbë mbi krahë

5. “Çarje penetruese”

6. Pozicioni në karrige