Personazhet shqiptare kujtojnë mësuesit e tyre! Urimet e veçanta për 7 Mars nga Blendi te Monika (FOTO) – AlpeGossip
Personazhet shqiptare kujtojnë mësuesit e tyre! Urimet e veçanta për 7 Mars nga Blendi te Monika (FOTO)

Personazhet shqiptare kujtojnë mësuesit e tyre! Urimet e veçanta për 7 Mars nga Blendi te Monika (FOTO)

Sot është një ditë shumë e veçantë për të gjithë mësuesit. 7 Marsi është dita e tyre e përveç dhuratave nga nxënësit nuk mungojnë as urimet e personazheve shqiptarë, në rrjetet sociale.

Gjithësecili ka kujtuar mësuesin e parë dhe të tjerët. Duke patur para syve imazhin e tyre , i kanë uruar për këtë ditë speciale. Dikush ka postuar foto nga fëmijëria, nga shkolla, dikush tjetër shprehje të ndryshme por qëllimi i tyre është i përbashkët : “urimi”.

Ne kemi mbledhur disa prej urimeve të personazheve të njohur shqiptarë si Blendi Fevziu, Jul Deda, Monika Kryemadhi, Bes Kallaku që nëpërmjet mënyrave të tyre kanë shprehur mirënjohjen për mësuesit.

Blendi Fevziu

Bes Kallaku

Monika Kryemadhi

Jul Deda

Orgesa Zaimi

Eranda Libohova

/Blitz.al/