PLASI KEQ/ I shau Encën, Uindi bën këngë për Trejsi Sejdinin (FOTO+VIDEO) – AlpeGossip
PLASI KEQ/ I shau Encën, Uindi bën këngë për Trejsi Sejdinin (FOTO+VIDEO)

PLASI KEQ/ I shau Encën, Uindi bën këngë për Trejsi Sejdinin (FOTO+VIDEO)

Prej disa ditësh në media po përflitet zënka mes Trejsi Sejdinit dhe Enca Haxhias, të cilat po kapen me njëra-tjetrën në rrjete sociale. Gjithçka nisi pas deklaratës së Trejsit në “Why Not”, e cila tha se Enca është 3 herë sa ajo.

Pas kësaj, Enca reagoi me një postim në Instastory ku i dedikonte Trejsit vargjet: “Trëndafilat janë të kuq, violetat janë blu, ti je një ku.rvë, dhe ne të gjithë të urrejmë ty.”

Kaq mjaftoi që Trejsi të publikonte gjithashtu një video në Instastory për këngëtaren, me teksin e një kënge rep.

“Ku.rvat po bëjnë diss? Këto ku.rva t’a ëndërrojnë,

S’je në pozitë të jesh në avantazh”- këndonte ndër të tjera Trejsi në videon e publikuar.

Mirëpo, kësaj here nuk është Enca ajo që i është përgjigjur Trejsit, por motra e saj, Uindi Haxhia. Ajo ka publikuar në Youtube një këngë freestyle duke i bërë diss Trejsit, ku ndër të tjera këndon edhe një pjesë të këngës që Enca dedikoi në Instastory për Missin.

“Po do famë ti, do me u kap ti, bën si njish ti, sikur drifty, edhe ty shpirti t’a priftë prifti.

Trëndafilat janë të kuq, violetat janë blu, ti je një ku.rvë, dhe të gjithë të urrejnë ty”, këndon Uindi, duke përdorur edhe shprehjen e Trejsit “ta priftë prifti”, të cilën ajo e tha gjatë emisionit “Why Not”.