ME QELESHE NË KOKË/ Vip-at që na bënë krenar me këtë detaj të traditës (FOTOT) – AlpeGossip
ME QELESHE NË KOKË/ Vip-at që na bënë krenar me këtë detaj të traditës (FOTOT)

ME QELESHE NË KOKË/ Vip-at që na bënë krenar me këtë detaj të traditës (FOTOT)

Tradita jonë dallohet për qeleshet deri tek kostumet të cilat edhe sot vazhdojnë  të jenë prezente në klipe, festa por së fundmi edhe për foto.

Shumë prej personazheve të njohur kanë zgjedhur nëpërmjet një qeleshe të tregojne faktin se ndihen krenar për vendlindjen e tyre.

Dhe jo vetëm gjinia femërore por edhe emra të njohur mashkullor kanë publikuar foto me qeleshe duke i treguar botës vlerat e vendit.

Ditën e sotme Kosova feston 11 vjetorin e  pavarsisë disa prej personazheve kanë nisur me urimet kurse të tjerë kanë publikuar fotot e kaluara ku shfaqen me veshje kuq e zi apo qeleshe.

Ne kemi bërë një përmbledhje të vip-ave që kanë pozuar me qeleshe në kokë.

Big Mama

Fjolla Morina

Albërie Hadërgjonaj

Ilda Bejleri

Luana Vjollca

Noizy

Nora dhe Era Istrefi

Marina Vjollca

Arta Bajrami

Yllka Kuqi

Bebe Rexha

Eliza Hoxha

AlpeNews.al