PO AFRON VJESHTA/ Këto do të jenë ngjyrat e preferuara të flokëve nga shtatori! (FOTO) – AlpeGossip
PO AFRON VJESHTA/ Këto do të jenë ngjyrat e preferuara të flokëve nga shtatori! (FOTO)

PO AFRON VJESHTA/ Këto do të jenë ngjyrat e preferuara të flokëve nga shtatori! (FOTO)

Ashtu siç mendjet tona automatikisht zhvendosen fustaneve të plotë të thurur apo çizmeve për vjeshtë, edhe flokët tanë duhet të priren drejt ngjyrave si bakri, çokollata e errët ose platini i akullt.

Sidoqoftë, sipas parashikimeve të ekspertëve, ngjyrat më të lezetshme të flokëve këtë vjeshtë nuk janë aq të parashikueshme. Hije të kuqërremta, bjonde gruri dhe bezha janë përkrah tendencave të ngjyrave të flokëve që nisin nga shtatori.

Ne kemi marrë disa shembuj nga stilistët, të cilët kujdesen për personazhe të famshëm për ngjyrat e flokëve më të kërkuara të sezonit, që mund t’i keni parasysh para se të shkoni në parukeri pas kthimit nga pushimet:

Fijet para!

 

Kthim në ngjyra natyrale!

  

Lulëkuqja

 

Bjonde gruri

 

E kuqërremta

 

Neoni