POZICIONI “SHQIPONJË”/ Të gjitha çiftet duhet ta praktikojnë këtë në seks – AlpeGossip
POZICIONI “SHQIPONJË”/ Të gjitha çiftet duhet  ta praktikojnë këtë në seks

POZICIONI “SHQIPONJË”/ Të gjitha çiftet duhet ta praktikojnë këtë në seks

Tabloidi britanez ‘Daily Star’ së fundmi ka folur në lidhje me një pozicion seksual, të njohur si ‘Pozicioni Shqiponjë’.

Një ekspert seksi nga ‘Ann Summers’ zbuloi se si të zotërohej pozicioni në fjalë, transmeton lajmi.net.

Për ta zotëruar këtë pozicion, femra duhet të shtrihet në shpinë, me partnerin që ngrit dhe hap këmbët, duke penetruar në të njëjtën kohë.

Sapo ai të penetrojë, ijet e tuaja do lëvizin në drejtim të trupit. Në këtë ritëm, eksperti rekomandon kontaktin sy-më-sy.

Sapo të arrini të akomodoheni me pozicionin, ju duhet të siguroheni që gjunjtë të jenë në afërsi të gjoksit tuaj.

Gjithashtu, për të krijuar intimitet të mëtutjeshëm, eksperti këshillon që të shpërndani puthje sporadike