PRITET PROJEKTI I RI/ Vesa Luma bashkëpunon më këngëtarin e njohur shqiptar (FOTO) – AlpeGossip
PRITET PROJEKTI I RI/ Vesa Luma bashkëpunon më këngëtarin e njohur shqiptar (FOTO)

PRITET PROJEKTI I RI/ Vesa Luma bashkëpunon më këngëtarin e njohur shqiptar (FOTO)

Me ardhjen e festave të fundvitit, shumë prej artistëve të njohur të skenës shqiptare, kanë përgatitur këngë të ndryshme festive, për të argëtuar fansat e tyre.

Këngëtarja e njohur Vesa Luma, pasi ajo shkoi për disa kohë në Zelandë të Re për t’u bashkuar me burrin e saj, reperin Big Basta me të cilin ka edhe fëmijë, u shkëput për një kohë nga projektët muzikore.

Tashmë këngëtarja e ka gati projektin e ri, i cili publikohet më 8 janar të vitit 2019 sipas ‘Prive’.

Vesa ka bashkëpunuar për herë të parë me Denik Prizrenin dhe bëhet fjalë për një këngë ritmike, ndërsa për vargjet është kujdesur vetë artistja.

Muzika dhe orkestrimi janë realizuar nga kompozitori i njohur, Ilir Tolaj, ndërsa inçizimi është bërë në studion e Florent Boshnjakut.