“PRODUKSIONI ISHTE NË DIJENI TË LIDHJES SË TEAS ME BEARTIN”/ Erjoni kërcënon se do nxjerrë bisedën (FOTO) – AlpeGossip
“PRODUKSIONI ISHTE NË DIJENI TË LIDHJES SË TEAS ME BEARTIN”/ Erjoni kërcënon se do nxjerrë bisedën (FOTO)

“PRODUKSIONI ISHTE NË DIJENI TË LIDHJES SË TEAS ME BEARTIN”/ Erjoni kërcënon se do nxjerrë bisedën (FOTO)

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Erjon Geca përmes postimeve në Instastory ka bërë një deklaratë të fortë. Ai akuzon se produksioni e dinte për lidhjen e Teas me Beartin dhe sipas tij ekziston një bisedë telefonike që e vërteton këtë.

“Mos thoni më se produksioni s’ka qenë në dijeni se ju betohem ua hodha bisedën telefonike, që produksioni u vu në dijeni dhe vazhduat t’i mbanit edhe pse e dinit të vërtetën që ishte jashtë studios. Ja ta them unë pse nuk i la të lidheshin bashkë. Donte t’i mbante peng deri në fund, për arsye audience, pasi pa se çiftin e donte publiku dhe po merrte shumë klikime emisioni. Problemi i produksionit ishte t’i mbante këta me shantazh, me atë dreq kontrate, që të rrinin deri në fund, që të arrihej misioni fake, që ju detyruat të bëhej ashtu. Sepse me këtë çift të detyruar që bëtë, produksioni lëpinte buzët duke numëruar klikimet. TURP për këtë që po bëni, lërini të lirë të krijohen vetë çiftet e jo t’i detyroni ju për klikime”

“Ekziston një bisedë telefonike mes një konkurrenti dhe produksionit, ku vihet në dijeni produksioni për gjithçka që po ndodhte jashtë studios duke vërtetuar me foto këto gjëra dhe produksioni lutet që të mos të dalin ato foto, sepse i interesonte t’i mbante në studio për efekt audience dhe jo t’i linte të lirë dhe thotë mos hidh gjë se deri në janar do i mbaj, pastaj do dalin çift. Dhe këtë bisedë telefonike e posedoj unë, por duke qenë se është konkurrent më duhet të marr okay nga personazhi që ta hedh dhe besoj se jemi në rrugën e duhur, se s’dua të bëj pabesi ndaj tij, por nëse ndodh që mashtrimet vazhdojnë, atëherë do e nxjerr pa menduar fare më gjatë. DURIM dhe do dëgjoni të vërteta që vetë produksioni i pranon dhe i thotë”, shkruan Geca.