PSE U MBYLL “NJERËZ TË HUMBUR”? Aida Shtino habit me përgjigen – AlpeGossip
PSE U MBYLL “NJERËZ TË HUMBUR”? Aida Shtino habit me përgjigen

PSE U MBYLL “NJERËZ TË HUMBUR”? Aida Shtino habit me përgjigen

Aida Shtino mbetet prej vitesh një nga moderatoret më të dashura për publikun. Dikur të gjithë e ndiqnin me kuriozitet të madh emisionin e saj “Njerëz të humbur”.

Pse u mbyll 'Njerëz të humbur?' Aida Shtino habit me

Së fundmi Aida ishte e ftuar në “Abc-ja e Mëngjesit” ku u pyet për arsyen e mbylljes së emisionit të saj. Moderatorja u shpreh se arsyen nuk e ka kuptuar ende as ajo dhe sot.

Pse u mbyll 'Njerëz të humbur?' Aida Shtino habit me

“Nuk ishte zgjedhja ime. Në adresë të emisionit janë denoncuar 4 mijë raste dhe 1600 persona janë gjetur. Emisionin e mbyllën, arsyen s’e di akoma dhe sot. Herën e fundit u transmetua në RTSH. Në puntatën e fundit gjetëm dy persona dhe nesër erdhi lajmi se do ta mbyllni se nuk ka buxhet. Thoja “nuk ka mundësi”, sepse të jesh në një televizion shtetëror duke bërë një detyrë publike, dhe të të thonë se do të mbyllet emisioni që ishte shumë i ndjekur dhe kishte reklama. Gjithçka ishte ok dhe nuk e kam kuptuar edhe sot përse e kanë mbyllur.

Më është dukur sikur është mbyllur një portë jo për mua, por për ata që s’e kanë më atë portë ku të kërkojnë njerëzit e tyre. Publikimi i një rasti, shkuarja në çdo shtëpi të shqiptarëve ndihmonte shumë dhe organet e policisë dhe ne si staf ta gjejmë atë person gjallë ose jo”, tha Aida.

Pse u mbyll 'Njerëz të humbur?' Aida Shtino habit me

Pse u mbyll 'Njerëz të humbur?' Aida Shtino habit me