U BEFASUAM/ Aktorja e njohur diagnostikohet me sëmundjen e rëndë (FOTO) – AlpeGossip
U BEFASUAM/ Aktorja e njohur diagnostikohet me sëmundjen e rëndë (FOTO)

U BEFASUAM/ Aktorja e njohur diagnostikohet me sëmundjen e rëndë (FOTO)

Aktorja e famshme turke është diagnostikuar me sëmundjen e rëndë të Alzheimerit. Bëhet fjalë për Nebahat Çehre, e cila është bërë e njohur për shqiptarët me serialet “Dashuri e ndaluar” dhe “Diamante dhe dashuri”.
Aktorja Nebahat Çehre në rolin e saj në serialin “Dashuri e ndaluar”

E keni ndjekur dhe e keni pëlqyër prej shumë kohësh në ekranet tuaja. Ajo u bë mjaft e njohur për shqiptarët me anë të telenovelave si “Dashuri e ndaluar” ku luante rolin e mamasë së Bihterit e “Diamante dhe dashuri” ku luante mamanë e mamanë e Elifit.

Së fundmi Nebahat Çehre ka marrë një lajm shumë të keq për shëndetin. Burime pranë aktores treguan se ajo është diagnostikuar me Alzheimer dhe se gjendja e saj është e rëndë. Ata e kanë këshilluar Nebahat-in të marrë trajtimin e nevojshëm. Ditët e fundit në rrjetet sociale, aktorja është parë teksa po relaksohet duke shijuar pushimet.