QERPIKË ME NGJYRA/ Ja 9 rimelet që duhet të provoni (FOTO) - AlpeGossip
QERPIKË ME NGJYRA/ Ja 9 rimelet që duhet të provoni (FOTO)

QERPIKË ME NGJYRA/ Ja 9 rimelet që duhet të provoni (FOTO)

Trendi më i fundit i make up-it janë qerpikët me ngjyra. Janë kompanitë kozmetike ato që çdo ditë e më shumë janë duke hedhur në treg rimelë e make up-e me ngjyra enkas për stinën e verës. Çfraë vlen të theksohet është se në fakt nëse doni të provoni qerpikët me ngjyra, rezultati nuk do të jetë aq shokues sa mund ta paramendoni.

Editorët e bukurisë sugjerojnë 9 ngjyra rimelesh, të cilat nëse i përdorni në qerpikët tuaj do të jenë lehtësisht të përdorshme dhe nuk do të duken çuditshëm.

1- Rozë e ndezur

2- Blu e errët

3- Lavander

4- Ngjyrë smerald

5- Blu

6- E kuqe

7- Dy në 1: argjend dhe flori

8- Ngjyrë jeshile e hapur

9- Vishnje