RASTËSI APO FRYMËZIM? Nicki Minaj shfaqet njësoj si Enca (FOTO) – AlpeGossip
RASTËSI APO FRYMËZIM? Nicki Minaj shfaqet njësoj si Enca (FOTO)

RASTËSI APO FRYMËZIM? Nicki Minaj shfaqet njësoj si Enca (FOTO)

Në fillim të këtij muaji Enca publikoi këngën e saj të më të re, “Balad”, ku këngëtarja u shfaq shumë më ndryshe nga herët e tjera. E veshur me një fustan në ngjyrë lejla, Enca dukej si një princeshë në një botë përrallash.

Ky ‘look’ i këngëtares shqiptare duket se ka frymëzuar edhe reperen me famë botërore, Nicki Minaj. Nicki ka realizuar një video për turin e saj dhe në një pjesë shfaqet e veshur pothuajse njësoj si Enca dhe me të njëjtën skenografi.

Këngëtarja shqiptare e ka vënë re këtë detaj dhe menjëherë ka komentuar në profilin e ‘Instagram-it’ të Minaj. Në fakt nuk është hera e parë që shohim se si artistet me famë botërore huazojnë diçka nga ato shqiptare. Ndoshta e gjitha kjo është thjesht një rastësi, por duhet pranuar se në këtë rast Enca dhe Nicki janë vërtet shumë të ngjashme me njëra-tjetrën.