Reperi shqiptar i bën kolegët për ujë të ftohtë: “Jeni ku*va a çfarë jeni…?(FOTO) – AlpeGossip
Reperi shqiptar i bën kolegët për ujë të ftohtë: “Jeni ku*va a çfarë jeni…?(FOTO)

Reperi shqiptar i bën kolegët për ujë të ftohtë: “Jeni ku*va a çfarë jeni…?(FOTO)

Real art apo fake art?

Kjo është dilema që na shtyn të mendojmë kur shikojmë shifrat e klikimeve që arrijnë disa nga këngëtarët shqiptar duke menduar kështu se disa prej tyre i blejnë ato dhe e arrijnë numrin e lart të tyre ndërmjet sponsorizimit.

Një problem të tillë e ka marrë në shqyrtim edhe reperi Majk i cili është i njohur për një seri klipesh që kanë arritur mijëra klikime duke u kthyer edhe në hitet e sezonit.

Me disa postime në Instastory, Majk ka sharë kolegët që i blejnë klikimet duke i kryqëzuar kështu ata që merren me fake art.

“Kreit karierën e keni sponsored, spe di a jeni k**a, a këngëtar. Hola at me, nëse të duhet një boss për sponsor. Veq edhe nshole kur tem dilni ni dit “sponsored”, sponsor my shit”, shkruan Majk në fotot e postuar në Instastory.