Roza Lati përkrahë protestuesit në “Rrugën e Kombit”: Edhe unë jam kuksian (FOTO) – AlpeGossip
Roza Lati përkrahë protestuesit në “Rrugën e Kombit”: Edhe unë jam kuksian (FOTO)

Roza Lati përkrahë protestuesit në “Rrugën e Kombit”: Edhe unë jam kuksian (FOTO)

Dje në “Rrugën e Kombit” është protestuar kundër taksës së vendosur nga kryeministri Edi Rama. Kjo protestë nuk ka kaluar e qetë, ndërsa pati edhe të lënduar. Në lidhje me këtë vendim dhe me protestën e djeshme ka pasur reagime edhe nga personazheve televizive.

Ishte ish-missi shqiptar Adrola Dushi që u shpreh të jetë e shqetësuar me zhvillimet në Shqipëri, ndërsa edhe prezantuesja Roza Lati ka postuar një fotografi nga protesta e djeshme ku ka shkruar: #SotEdheUneJamKuksian

#SotEdheUneJamKuksian 😤 #Albania2018

A post shared by Roza Lati © (@roza_lati) on