Njihuni me Dj e famshëm që bashkëpunoi Era Istrefi, HIT-krijuesi i “One Dance” nga Drake (VIDEO) – AlpeGossip
Njihuni me Dj e famshëm që bashkëpunoi Era Istrefi, HIT-krijuesi i “One Dance” nga Drake (VIDEO)

Njihuni me Dj e famshëm që bashkëpunoi Era Istrefi, HIT-krijuesi i “One Dance” nga Drake (VIDEO)

Pak ditë më parë Era Istrefi lançoi zyrtarisht këngën e saj më të re me titull “Origami”. Kjo këngë u publikua vetëm në versionin audio, në një moment kur të gjithë prisnim videoklipin e ri nga Istrefi. Vëmendje të madhe mori pjesa e parë e këngës, ku Era këndon në gjuhën shqipe. Si duket ULTRA, kompania menaxhuese e Istrefit, ka rënë dakord me faktin se çelësi i suksesit të këngëtares është gjuha shqipe. Por shumë pak u përfol Dj Maphorisa, personi i cili bashkëpunoi ne këtë projekt. Ai është një ndër producentet e singëllit “One Dance” nga Drake, këngë kjo që të gjithë vazhdojmë ta dashurojmë dhe dëgjojmë. Mirëpo kush është Dj Maphorisa, artisti që ka bashkëpunuar më shumë yje me famë botërore? Emisioni “Fun Day” me moderatore Fatma Methasani ka folur rreth Dj të famshëm dhe detaje rreth jetës private apo edhe profesionale. Shihni videon më poshtë në minutën 47:40 dhe njihuni më të.