SA HERË QË LËNDOHET/ Mozzik ka diçka që ja shëron plagët dhe nuk është ajo që po mendoni – AlpeGossip
SA HERË QË LËNDOHET/ Mozzik ka diçka që ja shëron plagët dhe nuk është ajo që po mendoni

SA HERË QË LËNDOHET/ Mozzik ka diçka që ja shëron plagët dhe nuk është ajo që po mendoni

Të gjithë kemi nevojë për dikë apo diçka që të jetë aty për ne, sa herë që lëndohemi, mërzitemi apo thjesht nuk jemi në më të mirën tonë. Nëse disave “plagët” mund t’ja shërojë një person i dashur, një mik apo gjysma më e mirë, për Mozzik ajo që e ndihmon gjithmonë është muzika.

Ose të paktën kështu ka lënë të kuptohet nga një prej postimeve të fundit në Instagram, që është pikërisht fotoja e mëposhtme:

Lisa Simpson (nga seriali i famshëm “The Simpsons”), vajza që është duke mjekuar plagët e djalit me një buzqëeshje në fytyrë, në jetën e Mozzik është muzika, ajo e cila i është gjendur gjithnjë pranë sa herë është lënduar. Ose sa herë që ka pasur nevojën të thotë diçka që e mendonte prej kohësh, pas “trazirave” në jetën e tij:

 

Ose kur ka dashur të shprehë ndjenjat:

 

Apo thjesht kur është ndjerë mirë dhe ka dashur “të bëj qef”: