“SEKRETI”/ 4 mënyra për të veshur bluzën e bardhë këtë pranverë – AlpeGossip
“SEKRETI”/ 4 mënyra për të veshur bluzën e bardhë këtë pranverë

“SEKRETI”/ 4 mënyra për të veshur bluzën e bardhë këtë pranverë

Përgjatë gjithë historisë së modës, bluza e bardhë ka gëzuar një status të veçantë. Një T-shirt i bardhë është konsideruar si elementi i veshjes që s’njeh kohë dhe as moshë dhe të bën të dukesh gjithmonë e veshur mirë.

Sekreti i një bluze/këmishe të bardhë qëndron tek fakti që mund ta veshësh në qindra mënyra të ndryshme, në çdo orë të ditës dhe në çdo rast.

Katër mënyrat më të thjeshta për të veshur një të tillë sapo t’i kthehemi normalitetit, i gjeni më poshtë:

*1. Këmishë e bardhë + streçe + balerina

4 mënyra për të veshur bluzën e bardhë këtë

*2. Këmishë e bardhë + xhinse me bel të lartë + një varëse që bie në sy

4 mënyra për të veshur bluzën e bardhë këtë

*3. Në mbrëmje: Këmishë klasike të bardhë + pantallona të ngushta+ çizme të gjata

4 mënyra për të veshur bluzën e bardhë këtë

*4. Pantallona lëkure + bluzë/ këmishë pa mëngë + atlete të bardha

4 mënyra për të veshur bluzën e bardhë këtë

Përshtatur nga Who What Wear