Sekreti i bukurisë së Almedës, një përbërës që gjendet në shtëpitë tuaja (FOTO) – AlpeGossip
Sekreti i bukurisë së Almedës, një përbërës që gjendet në shtëpitë tuaja (FOTO)

Sekreti i bukurisë së Almedës, një përbërës që gjendet në shtëpitë tuaja (FOTO)

Almeda Abazi njihet si një ndër vajzat më të bukura shqiptare e cila vitet e fundit ka mahnitur edhe Turqinë. Nëse jeni kuriozë me çfarë e trajton Ish-Missi fytyrën, ajo e ka zbuluar vetë.

Almeda e trajton fytyrën me kajmakun e kafesë i cili është përbërësi bazë në kujdesin për lëkurën e fytyrës dhe mund të vendoset nëpër receta të ndryshme të maskave.

Ky është sekreti që bukuroshja shqiptare shfaqet gjithmonë me një lëkurë të freskët.