Seksi dhe tërheqëse/ Kush janë VIPAT shqiptare që u “MBULUAN ME SHAMI” (FOTO) – AlpeGossip
Seksi dhe tërheqëse/ Kush janë VIPAT shqiptare që u “MBULUAN ME SHAMI” (FOTO)

Seksi dhe tërheqëse/ Kush janë VIPAT shqiptare që u “MBULUAN ME SHAMI” (FOTO)

Jemi mësuar ti shohim përditë nëpër videoklipe të ndryshme duk performuar në skena të mëdhaja apo koncerte. Shpesh herë provokuese  por a do ti kishit imagjinuar “GOCAT SEKSI” të ekranit të mbuluar me shami.

AlepNews.al ju ka sjell disa nga këngëtare shqiptare por ndër to dhe deputete të cilat  janë mbuluar me shami qoftë për të respektuar muajin e shenjtë të ramazanit apo thjeshtë për të ndjekur modën.

Ja cilat janë disa nga vipat që u mbuluan me shami dhe si duken ato:

Shkëndije Mujaj është këngëtarja pasanike nga Kosova, e cila bën përshtypje për zhveshjet dhe pozat e saj provokuese, duke shtuar dita-ditës ndjekësit në rrjetet sociale. Por me fillimin e muajit të Ramazanit, fotot e saj hot zëvendësohen me Shkëndijen e mbuluar me shami, si një besimtare e devotshme, edhe pse nuk e konsideron veten shembullin më të mirë.

Një këngëtare tjetër është  dhe Dhurata Ahmetaj e cila ka qenë shpesh vëmendja e mediave rozë me pamjen e saj sensuale por jo vetem dhe me ngjashmërin që ka më këngatren me famë botërore Jenifer Lopes. Por së fundmi dhe ajo ka mbajtur qëndrimin e saj duke hedhur një fotoku Dhurata shihet brenda xhamisë së Sulltan Ahmetit në Turqi, ku vendosja e shamisë është rregull.

Shpesh njihet si seksibomba shqiptare por jo vetëm Fjolla Morina njihet si këngëtare që shpesh publikon poza provokuese në rrjetet sociale.  Por  ajo që na ka habitur ka qenë një ndër postimet e fundit ku ajo e ka publikuar një fotografi brenda një xhami, teksa e ka kokën të mbuluar me shami.

Deputetja e Kuvendit të Republikës së Kosovës Dude Balje, vazhdon të mbetet njëra ndër gratë deputete më të bukura. E tani që ka filluar muaji i Ramazanit, Duda shfaqet e mbuluar me shami si një besimtare e devotshme.

Përgatiti: AlpeNews.al