Problemet nuk paskan të mbaruar për Adele! Pasi u shfaq e dobësuar, këngëtarja jep lajmin e keq për ZËRIN (FOTO) - AlpeGossip
Problemet nuk paskan të mbaruar për Adele! Pasi u shfaq e dobësuar, këngëtarja jep lajmin e keq për ZËRIN (FOTO)

Problemet nuk paskan të mbaruar për Adele! Pasi u shfaq e dobësuar, këngëtarja jep lajmin e keq për ZËRIN (FOTO)

Para disa ditësh këngëtarja Adele u fotografua nga paparacët dhe dukej qartë se kishte humbur shumë kilogram, shkaqet nuk dihen akoma, pra nëse i ka ka humbur për qefin e saj apo nga ndonjë problem.

Gjithsesi ajo është shumë e njohur për publikun dhe shkak për këtë janë bërë hitet që ajo ka sjellë në tregun muzikorë, zëri i saj super potent, melodioz si dhe baladat emocionale shumë të famshme në mbarë botën.

Për shumë njerëz, këngëtarja fituese e disa çmimeve Grammy duket se nuk e ka të vështirë të këndojë çfarëdolloj kënge.

Por gjatë një konceri në Sidney vitin e kaluar, Adele kishte një kërkesë të pazakontë për fansat, ndërsa po përgatitej të këndonte hitin e saj të vitit 2012 “Skyfall”.

Sipas Washington Post, ajo u kërkoi atyre që ta mirëkuptonin sepse po përpiqej të arrinte notat e ulëta të këngës.

Si të gjitha gratë edhe Adele është prekur nga fenomeni i ndryshimit të zërit gjatë shtatzënisë dhe më pas lindjes. Dhe ka prova shkencore që vërtetojnë se lindja dhe shtatzënia shkaktojnë një ndryshim të përkohshëm në zërin e femrave.

Sipas një studimi të publikuar kohët e fundit nga studiuesit e Universitetit të Sussex në Britani, zëri i nënave të reja mund të tingëllojë më i ulët dhe më monoton pas lindjes së fëmijës së tyre të parë.

Ndryshimi është përshkruar si “mashkullizimi i zërit” dhe mund të zgjasë për të paktën një vit pas lindj